Filmų RSS RSS Google Reader

Serialai

- Rgs. 30, 2009, Filed under:
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

Ne taip seniai „užsikabliavau“ žiūrėti serialus. Nors visada palyginus skeptiškai žiūrėdavau į tokį „laiko užmušimo“ būdą – kvailų amerikoniško humoro Draugų, su pastoviu žvengimu už kadro nepripažįstu iki šiol (galbūt tiesiog principai).

Vėliau radau argumentus pasiteisinimui, dėl ko taip „užsikabliavau“. Kas labiausiai nervina žiūrėti serialus per televiziją? Pastovūs intarpai su pampersais ir kitokiais tamponais, begalinis gūmos tampymas ir serijų (o dar baisiau – ir sezonų!) nukirpimas ties įdomiausią vietą. Ir visos tokios intrigos yra kuriamos grynai komerciniais sumetimais. Rezultate su tomis įdomiausiomis vietomis dažnai persistengiama, ir išsiaiškina, kad jos buvo sugalvotos „iš oro“, nes vėliau taip ir neranda logiško paaiškinimo. Tokie dalykai ir užknisa.

Tačiau parsisiuntus iš mūsų taip mylimų torrent-tracker’ių keletą sezonų, gali ramiai pažiūrėti nors ir penkias serijas iš eilės be jokio intrigų tampymo. Intriga aišku lieka, bet ne komercinė – ir tie gūmos tampymai taip žiauriai neprailgsta. Man toks serialų žiūrėjimas primena knygų skaitymą.

Sutinku, laiko serialams reikia, bet prie vakarienės pažiūrėti vieną-dvi serijos – tikrai galima surasti laiko, o kokiais nors ilgais žiemos vakarais galima ir daugiau laiko taip prastumti. Renkantis tokiems dalykams normalius filmus – jų tiek daug gerų nebūna. Pastoviai reikia ieškotis, rinktis, o dažnokai paskui dar ir neturiningai spoksoti, kankintis porą valandų kol pasibaigs koks nors niūrus ir pilkas filmas. Su serialais lengviau ir „mažiau įsipareigojimų“ – parsisiuntei keletą sezonų, ir turi žiūralo kelioms savaitėms.

Toliau pateiksiu mano žiūrėtų/žiūrimų serialų mini-apžvalga, daugmaž chronologine tvarka – taip, kaip aš su jais susipažindavau.

Lost (2004-2010)

LOSTVisą tą mano epopėja su serialais prasidėjo nuo Lost’o. Internete visi ištisai aptarinėjo, paskui dar ir darbe visi pradėjo zyzti apie šį serialą, tai teko susipažinti. Kai pradėjau – lygtais baiginėdavosi trečias sezonas, t.y. turėjau visus 3 sezonus „perskaityti“. Atrodo būtent po trečio sezono serialo kūrėjai tvirtai ir griežtai pareiškė, kad serialas iš viso turės šešis sezonus – nei daugiau, nei mažiau. Kitaip tariant, patvirtino galutinį serialo formatą. Paaiškėjo galutinis tikslas, dėl ko ir buvo verta žiūrėti šį serialą toliau – nes jau buvo aišku, kad pabaiga vis dėl to bus.

Pirmi du sezonai smagiai susižiūrėjo, vėliau jau pakvipo kažkokia velniava. Kai pagalvoji kas buvo pirmam-antram sezone – tai iki penkto-šešto sezono tikrai į visiškas pievas nuvažiavo. Nuo robinzonų papuolusių į negyvinamą salą iki keliones laiku.

Iki pat galo visi tikėjosi ir laukė daugiau mažiau logiškų atsakymų. Tiesa pasakius bent jau mano laukimai – iki galo nepasiteisino. Likau labiau nusivylęs, nei patenkintas. Negavau tokių atsakymų, kurie pateisintų visą tą gumos tempimą per šešis sezonus, kai realiai užtektų daugiausiai keturių.

IT Crowd (2006-20010), Big Bang Theory (2007, pabaiga nepaskelbta)

Big Bang TheoryVėliau žiūrėjau truputi trumpesnius ir smagius IT Crowd, Big Bang Theory. IT Crowd žiūrėjau profesiniais-ir-šiaip-kompiuteristiniais sumetimais, nes serialas apie administratorius-kompiuteristus.

Big Bang Theory – apie mokslininkus ir fšizikus, bet ir „kompiuterastijos“ yra nemažai. Žodžiu šiuose serialuose aprodomos ir apjuokiamos artimos temos, bet ir šiaip jie smagūs visai.

Rekomenduoju abu šiuos serialus visiems panašaus plauko, IT žmonėms.

House M.D. (2004, pabaiga nepaskelbta)

House M.D>Po šiokios tokios pertraukos, kai jau nebebuvo ką ištisai žiūrėti, kad būtų bent keli nežiūrėti sezonai, užsimaniau vėl „užsikabinti“. Šį kartą tai buvo House M. D. Turėjau net penkis nežiūrėtus sezonus, tad užteko gan ilgam.

House’as truputi kitokio pobūdžio nei Lost’as, nes nėra griežtai susieto siužeto. Taip pat visos serijos yra gan šabloninės ir kartais gan nuobodožios, ypač nuo kokios 5-tos sezono serijos iki kokios 20-tos, kur dažniausiai prasideda stulbinančios (pasak kūrėjus) sezonų finalų atomazgos. Tačiau kažkuo House’as visvien įtraukia – tikriausiai nepakartojimu pačio House’o šarmu.

Prison Break (2005-2009)

prisonbreakToliau perėjau prie Prison Break’o – pradėjau žiūrėti kai į pabaigą ėjo paskutinis ketvirtas sezonas. Po antrojo sezono buvo nemažai nepatenkintų šiuo serialu, tačiau man kol kas tai yra geriausias matytas serialas. Ir to priežastis yra paprasta – jis jau galutinai baigėsi. Baigėsi po santykinai ne didelio sezonų skaičiaus – iš viso buvo tik keturi sezonai. Ir baigėsi normaliai, su visais taškais – ir, kas svarbiausia, gan įdomiai, ne visai holivudiškai happy-endiškai. Už ką tikrai pagarba kūrėjams, kad pasiryžo ir nepratęsė gūmos tempimą, kuris jau labai jautėsi 3-4 sezonuose. Kitaip broliams jau buvo pats laikas papulti į eilinį kalėjimą ir pradėti regzti pabėgimo planus, bet tai jau tikrai būtų juokinga.

Dar kas šitame seriale patiko ir kas verta atskiros temos – tai personažai. Personažas galėjo būti „blogiukas“, bet kažko pritraukdavo ir iš geros pusės. Turbūt dėl to, kad dauguma personažų buvo ne šiaip marionetės, bet tikros asmenybės – su savo pergyvenimais, tikslais, požiūriais ir charakteriu. Tiesa, vietomis persistengdavo kūrėjai su personažų metamorfozėmis nuo sezono prie sezono (sezonų bėgyje irgi) – kartais dėl komercinių tikslų ir reitingų, kartais šiaip turbūt tik tam, kad nevaryti aktorių iš darbo.

Heroes (2006, pabaiga nepaskelbta)

HeroesSekantis serialas buvo taip pat visais išreklamuoti Heroes – tam momentui buvo 3 sezonai. Absurdiškiausias serialas, tikriausiai kurtas vaikams ir kitokiems techaso fermeriams. Tikrai neperkandau kuo jis taip patinka kitiems, nors ir esu fantastikos mėgėjas (bet tikriausiai ne komiksų). Teko kankintis net ilgiau, nei dvi valandas žiūrint „niūrų ir pilką filmą“ – truputi neužtaikiau.

Žiūrėjau ir vis laukiau – kada gi prasidės veiksmas, kada gi bus kažkas įdomaus. Tačiau viskas kaip vyko, taip ir nesikeitė – absurdiškos kažkokių tai X-menų istorijos. Aktorių vaidyba, kaip jie vaidina savo personažus su supergaliomis, vietomis primena gilią vaikystę, kai žaidėme visokias „voinuškes“ ir visaip kitaip maivėmės – „ūūū, aš moku skraidyti“, „o aš šaudyti akim!“, „nifiga, aš stipriausias – vo“.

Ar kas ten tokio įspūdingo, gal kas paaiškins?

Scrubs (2001-2009)

ScrubsVėliau buvau atradęs dar vieną neblogą medicininį serialą – Scrubs, kurį daug kas lygina su House’u. Užtenka tikrai ilgam – yra net aštuoni sezonai. Yra dar ir kažkoks devintas, bet jį jau vadina visai atskiru serialu, nes atrodo pasikeitė ir ligoninė, ir dauguma veikėjų. Aš jį jau nebežiūrėjau. Tiesa pasakius ir aštuonis sezonus ne iš karto įveikiau.

Scrubs galima pavadinti linksmesniu serialu nei House’as – smagus, atpalaiduojantis, bet vietomis užknisantis ir monotoniškas, ir vietomis persistengia besijuokiant aplink genitalijas. Tačiau tai tikrai nėra vien kvaila komedija, bet greičiau gyvenimiška – būna čia ir rimtų bei liūdnų momentų, nes pacientai čia kartais miršta taip pat, kaip ir House’e. Kiekvienos serijos gale dažniausiai seka koks nors moralas – kartais įdomus, kartais nereikšmingas, kartais tikrai priverčiantis susimastyti.

Beje, šis serialas yra vyresnis nei House’as, bet House’as tapo turbūt labiau žinomas, dėl ko vienoje Scrubs’ų serijoje buvo parodyta smagi (ne pikta) parodija į House’ą.

Battlestar Galactica (2004-2009)

Battlestar GalacticaŠis serials vietomis tikrai keistas ir absurdiškas, kad net su aukščiau paminėtais Heroes’ais kyla noras palyginti. Žiūrėjau jį daugmaž vien tam, kad pažiūrėti kuo gi ten viskas baigsis (iš esmės dėl ko ir kiti serialai žiūrisi). Laimei, kai pradėjau žiūrėti, šis serialas jau buvo užbaigtas. Nebūtų užbaigtas, tai tikriausiai net nebesikankinčiau.

Serialas iš serijos – “Nejuokinga? Užtat apie kosmosą!”, dėl ko fantastikos mėgėjams gali kažkiek net patikti. Tačiau fantastiniai dalykai ten ir baigiasi daugmaž ties to kosmosu – viskas kita ten panašu į įprastinį gyvenimą iš kokio nors amerikoniško filmo apie povandeninį laivą, kuriame полна-жопа-огурцов visokių tetų ir dėdžių rimtais veidais. Jokių ten lightsaber’ių, lazerių, technonanologijų, ir net ateivių nėra – praktiškai vien žmonės ir tosteriai. Dėl ko aš šį serialą taip ir vadinu – amerikonišku žiūralu, permerktu amerikoniškame patriotizme (mes visi šustriausi, visokiausi ir labiausiai mylim savo tėvynę), skirtu techaso fermeriams, kuriame pasakojama apie povandeninį laivą kosmoso platybėse.

VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

Komentarų: 1

 • Caroline
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Lost’o man atrodo sugebėjau 4 pilnus sezonus peržiūrėti ir penkto truputį. Kai nebuvo ką veikti parsisiunčiau kelias serijas ir taip prasidėjo mano šio serialo žiūrėjimas, jau tiek visi gyrė ir skatino pažiūrėti. Niekada manęs jis labai neužkabino, tačiau kai jau į antro sezono pabaigą pradėjo svaigti, tai buvo tiesiog savęs kankinimas, tačiau vistiek kažkodėl žiūrėjau… Gal galvojau, kad vėliau bus įdomiau?
  House M.D. – turbūt žiūri visi, o man užteko 3 serijų. Daugiau nė akies krašteliu nežiūriu šio serialo. Nepatinka man tokie.
  Prison Break – pirmą sezoną peržiūrėjau per 3 dienas. :D Antras labai patiko, trečias jau nelabai, o ketvirto nepabaigiau žiūrėti… Nebuvo laiko, o kai jo atsirado, tai jau noras ir buvo dingęs apie brolių nuotykius žiūrėti.
  Heroes du sezonus žiūrėjau. Pirmas sezonas iš pradžių patiko, o jau vėliau mechaniškai žiūrėjau. mėgstu fantasy, bet kaip ir pats minėjai, čia komiksinė fantasy.

  Šiuo metu pati Žiūriau Vampire Diaries ir laukiu True Blood 3 sezono. (True Blood knygas skaitau). Nėra jie ypatingi, bet kažkaip užkabina.
  O pats mėgstamiausias manos serialas – Dexter. Daug kas labai nustemba kodėl „tas Dexteris“, bet man šis serialas žiauriai įdomus ir žiūrimas su pasimėgavimu. :D Ai dar labai patiko Jericho. Gaila, kad tik 2 sezonai. Subankrutavo ten jie, nors viskas baigėsi taip, kad tęsinys atrodė, kad tikrai bus… :)

Komentuoti


3 + = šeši

Paieška

Archyvas

 • 2012 (1)
 • 2011 (9)
 • 2010 (42)
 • 2009 (97)