Filmų RSS RSS

Windows 7: kaip sukurti seną-gerą „Show Desktop“ mygtuką

- Bal. 07, 2010, Filed under: naudinga
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

Lytrinis nukrypimas (vietoj įžangos)

Kaip visada, mano nukrypimus nuo temos galima prasukti iki skyrelio „prie reikalo„. :))

Iš pradžių eilinį kartą panuogąstausiu, kad vietomis Microsoft’as persistengė tobulinant ir gražinant Windows 7 vartotojo sąsają. Kalbu persistengė, nes buvo pakeisti bent keletas tokių dalykų, prie kurių buvo pratinama jau nuo Windows 95-98 laikų (taip išeina, kad jau beveik 15 metų – „nieko sau!“, kaip pagalvoji). Neturiu omenyje visokių tikrai  pasenusių dalykų, kurių seniai jau buvo laikas atsisakyti.

Taip, permainos yra gerai, sąsajos supaprastinimas ir paklusnumas – dar dvigubai geriau. Tačiau kam reikėjo viską taip stipriai „kietai užprogramuoti“ (programiškai kalbant – „hardcode’inti„) ir nepalikti nustatymų laisvės. Tegu pagal nutylėjimą būtų naujoviškai – pagal kūrėjų vizijas, bet palikit gi ir vartotojams laisvę rinktis, nustatyti taip, kaip kiekvienam patogu.

Neverskit vartotojus naudotis 3-čios šalies programomis, kurios greitaveikos ir saugumo tikrai nepriduoda. Arba dar blogiau –  redaguoti registrą, arba daryti paprastus dalykus tiesiai-per-aplinkui. Žinoma nėra viskas taip blogai, kaip aš čia verkiu, bet vietomis iš tikro trūksta vienos-kitos lengvai prieinamos varnelės Windows nustatymuose.

O norėjau aš papasakoti būtent apie vieną iš tokių paprastų-per-aplinkui patobulinimų.

Prie reikalo: kaip sukurti seną-gerą Show Desktop mygtuką

1. Visų pirmą užduočių juostoje reikia prikabinti kokią nors nereikalingą programą (tarkim Paint):

2. Naviguojame į prikabintų (angl. pinned) programų katalogą.

%AppData%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\

Dar vienas nukrypimas: Quick Launch nuo seno kažkodėl priklausė nuo Internet Explorer (nes Quick Launch funkcionalumas kažkada ir atsirado su vienu iš Internet Explorer’iu). Bet paaiškinkite man kokiems velniams, jei jau viską taip kardinaliai perdarinėja, kam ir prikabintas programas  reikėjo vėl kišti kažkur giliai giliai prie Internet Explorer’io? Kodėl nepadarius ką nors panašaus į Darbastalį (angl. Desktop) ar panašiai. Microsoft’o keliai nežinomi, kitaip tariant.

Geriausia iškart pasinaudoti kokiu nors Total Commander ar ką ten turite. Su Windows Explorer tiesiog nepavyks pervadinti failo, nes minėtas katalogas yra sisteminis ir rodomas ne visai taip, kaip įprasti katalogai.

3. Tam kataloge surandame ką tik sukurtą nuorodą į mūsų prikabintą programą, mūsų atveju tai Paint.lnk. Šį failą reikia pervadinti iš Paint.lnk į Paint.scf. Kaip jau minėjau, su Windows Explorer tai padaryti nepavyks.

SCF failai – tai failai su Windows Explorer komandomis (angl. Windows Explorer Command). Liaudiškai tariant kažkas panašaus į *.bat failius, bet pritaikyti Windows Explorer aplinkai.

4. Atidarome failą su tekstiniu redaktoriumi. Tiks ir Notepad.exe:

5. Triname visą esamą failo turinį ir įkopijuojame šitą teksto gabalą:

[Shell]
Command=2
IconFile=imageres.dll,105
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

6. Programos ikonėlė turėtų iškart pasikeisti į gražaus darbastalio mygtuką. Perkeliame mygtuką arčiau Start meniu mygtuko ir štai – turime seną, gerą Show Desktop funkcionalumą:

[7. Papildyta: šis būdas veikia ne iki galo, nes sukurtas Show Desktop mygtukas dingsta po persikrovimo. Kokius dar žingsnius reiktų padaryti, kad mygtukas nedingtų, aprašiau sekančiame įraše.]

Lygtais viskas buvo lengva ir aišku, o gavosi toks va ne mažas rašinys. Bet tikiuosi užtat kiekvienam bus aišku kaip ir ką reikia daryti, o šiek tiek daugiau išmanantiems čia tikrai neturėtų būti daug darbo – tai padaroma per kelias minutes.

Išvados ir kiti abrikosai

Visokiems skeptikams – o kam viso šito reikia, nejaugi be to gyventi negalima ir ar nedarau iš musės dramblio? Gal ir iš tiesų tai tik mažas estetinis dalykėlis, bet malonus, nors ir smulkmena. Taip pat tai yra iš tokių funkcijų, kurios yra gan dažnai naudojamos (net įvertinant ir tai, kad Windows+D kombinacija taip pat naudojama).

Visas šias machinacijas verta daryti, jeigu tai labai kertasi su anksčiau įgytais ir tvirtai užsėdusiais refleksais. Arba man pavyzdžiui tenka dirbti su virtualizavimo sprendimais (kelios operacinės sistemos viename kompiuteryje) – pagrindinė aplinka (angl. host system) yra Windows 7 arba Windows Server 2008 R2, o „svečio“ aplinkoje (angl. guest system) – senesnės versijos Windows. Rezultate painiava – vienoje sistemoje vienaip veikia, kitoje – kitaip, ir neina nei atprasti, nei priprasti.

Dar viena priežastis, su kuria susidūriau kaip tik ant dienų – darbas su keliais monitoriais. Standartinis Windows 7 Show Desktop mygtukas (tas kuris dešinėje) atsiduria iš esmės ne monitoriaus krašte, o viduryje tarp dviejų monitorių. Dėl ko ir pataikyti ant to mygtuko būna sudėtingiau, ir dažnokai yra pataikoma tada, kada nereikia, nes šalia būna kito monitoriaus užduočių juosta (angl. taskbar). Su mielu noru tą mygtuką išvis išmesčiau, tik dar neradau kaip. :)


, ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

6 Comments

 • Rokas Arbušis
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  apie Win+D nežinojau.
  o štai Show Desktop bent pas mane by default apačioje, dešinėje, pačiame kampe, už laikrodžio.

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Tai aš ir nesakiau, kad to mygtuko niekad nebuvau radęs.;)
   Rašiau tik tiek, kad nepatogu ir perprasti iš naujo reikia.

 • ironic
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Dar naudingas būtų ir atvirkščias variantas – win7-like showdesktop feature for Windows XP

  • ironic
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Beje, paieškojus radau ir atvirkščią variantą – portable app, tinka Windows XP ir Vista: http://ceiiular.deviantart.com/art/Show-Desktop-133022210
   Dar neišbandžiau, bet atsiliepimai neblogi

   • Aleksanderis
    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

    Tai jo, jau norėjau sakyti, kad be eilinio third-party softo neišsivartysi čia. O kad toks softas buvo sukurtas, tai taip ir galvojau. Tiesiog pačiam nelabai kada ypatingai reikėjo, tai nesidomėjau. :)

    Dar kartą įrodo, kad lygtais ir smulkmena, bet va kokias neblogas ir nemažas aplikacijas prikuria. Ir dar kiek nustatymų galimybių tokiose aplikacijose – pavyzdys Microsoft’ui. ;)

 • Sistem
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Ačiū už tikrai naudingą info!

Leave a comment


aštuoni − 8 =

Paieška

Archyvas

 • 2011 (7)
 • 2010 (40)
 • 2009 (97)