Filmų RSS RSS

Akinator – online fokusininkas-būrėjas, web-genijus

- Sau. 21, 2010, Filed under: kita, žaidimai
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

Praūžė čia šiokia tokia reklamos banga apie vieną gan įdomią interneto tarnybą-žaidimą (net nežinau kaip tai pavadinti) – Akinator. Užkabino ir mane ši banga, ir tas žaidimas. Esu matęs jį ir anksčiau prieš 1-2 metus, tačiau tuo metu tas buriakas tikrai nebuvo toks pasikaustęs ir toli gražu ne taip dažnai teisingai atlikdavo tai, ką žadėjo. Tačiau šis projektas turi tokią savybę – mokytis ir plėsti savo duomenų bazę. Todėl pabandžius dabar – tikrai nustebino. Duomenų bazė ryškiai padidėjo ir dabar Akinator galima pavadinti tikru magu.

Ką gi daro tas aladinas iš arbatinuko? Esmė šio žaidimo tokia – jūs mintyse sumastote kokį nors personažą, o buriakas jį atspėja. Personažas gali būti tikras, realiai egzistuojantis arba nors ir animacinis Liūtas Karalius, šiuo atžvilgiu tai yra nesvarbu. Pora dalykų, kurie yra svarbus – personažas turi būti gan žinomas (jūsų kaimynas Petras arba pirmos klasės mokytoja – tikriausiai buriako duomenų bazėje nebus surasti). Taip pat jūs turite pakankamai gerai pažinoti tą personažą, kurį sugalvojote. Tiek, kad galėtumėte teisingai atsakyti į klausimus apibūdinančius jūsų personažą.

Būtent tokius apibūdinančius klausimus jums ir uždavinės tas tardytojas-buriakas –  „ar jūsų sugalvotas personažas yra vyras“, „ar jis ilgais plaukais“, „ar jis yra realiai egzistuojantis“, „ar jis yra animacinis personažas“ ir panašiai. Į šiuos klausimus jūs galite atsakyti – „taip“, „turbūt taip“, „nežinau“, „turbūt ne“ ir „ne“. Po 10-20 tokių klausimų buriakas parodys jums atspėta personažą. Atsakinėjant, jūs turite būti sąžiningi, nes priešingu atveju Akinatoriui jus nustebinti nelabai pavyks.

Netikite? Išbandykite patys. Mano praktiškai visus personažus ir veikėjus atspėjo. Žinoma, kai kurie klausimai būna labai konkretūs, kurie vos ne iškart apibūdina tam tikrą žinomą žmogų. Pavyzdžiui, „žmogus, kuris yra žinomas informatikas, yra labai turtingas ir nėra siejamas su obuoliu?“ – žinoma, kad Billas Geitsas. Taip kad, pagalvojus, gal ir nieko čia ypatingai gudraus nėra – didelė duomenų bazė ir stereotipiniai klausimai, atsakymai į kuriuos apibūdina konkretų personažą ar žmonių grupę.

Kaip ten bebūtų vien tas faktas, kad jūsų sugalvotas personažas yra randamas duomenų bazėje – yra stebėtinas. Kartais būna tikrai netikėtai teisingų spėjimų – atrodo klausimai visiškai nieko nepasakantys apie personažą, ir jūs dar atsakinėjate vien „turbūt ne“ arba „turbūt taip“, o buriakas ant galo paima ir teisingai atspėja.

Kalbant apie duomenų bazė yra iš tikro ne mažą. Galite drąsiai ieškoti visokius Sabonius, Grybauskaites, Kubilius ir panašiai. Daug šansų, kad Akinator atspės net ir tokį jūsų sugalvotą personažą. O jeigu po trijų bandymų personažas nebus surastas, arba bus surastas neteisingai – tada jums bus suteikta galimybė suvesti tą personažą į duomenų bazę. Štai taip ir vyksta buriako apmokymai – o kartu ir duomenų bazės pildymas. Taip kad, teoriškai net ir savo kaimyną galite įdėti, nors tikriausiai duomenų bazės įrašai yra kaip nors moderuojami.

Vienas įdomiausių dalykų, kurį buvo atspėjęs buriakas – buvo tada, kai mano sugalvotas personažas buvo Kauno meras Kupčinskas. Spėkit ar atspėjo? Galima pasakyti, kad atspėjo. Po klausimų apie tai, kad sugalvotas personažas yra žinomas, bet vietinės reikšmės politikas (ne „world popular“), nėra ir niekad nebuvo prezidentu arba ministru – buriakas greit susivokė ir parašė „Мэр вашего города“ („Jūsų miesto meras“). Taip kad, Akinator yra ne tik protingas padaras, bet dar ir gudrus – moka išsisukti ir iš keblių situacijų.

Ką  dar galima nuveikti su Akinator? Pavyzdžiui galima dar sugudrauti ir negalvoti apie jokį personažą. Tiesiog duoti laisvę fantazijai ir sukurti savo personažą – atsakinėti į klausimus taip, kaip jums norėtųsi. Man kažkodėl taip „susikūrė“ Mona Lisa aka Džakonda. ;))

Kaip visgi ne daug reikia žinoti apie žmogų, kad jį būtų galima išskirti iš viso pasaulio – užtenka praktiškai kelių klausimų. Dar truputi priminė šešių rankos paspaudimų teoriją, apie kurią rašiau anksčiau – panašios loginės grandinės gaunasi.

Žodžių bandykite patys – tikrai patiks ir praleisite nemažai laiko bandydami apgauti Akinatoriaus sugebėjimus. Apie įdomiausius atvejus – galite ir komentaruose pasigirti. :)


,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

7 Comments

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Idomiai :) Pameginau, bet ismete man erora ir pasiule po keliu minuciu „burtis“ :D

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Jo, kartais jis ten būna perkrautas, bet paskui atsigauna ir viskas gerai būna. :) Ir perkrautas dažniausiai jei būna, tai anglų kalbom – su kitomis normaliai. ;)

 • mas
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Sugalvojau Dainių Zubrų
  akinatorius spėja : ružečka (čekų hokėjistas), datciukas (rusų hokėjistas), radivojevič (čekų hokėjistas)…. neturi, matyt dar savo duombazėj

 • Aras
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Sugalvojau Maksą Koueną (Max Cohen) iš filmo „Pi“, tai po klausimų jis pareiškė: „You have defeated me.“ :)

  Dar geriau buvo, kai sugalvojau Salvadorą Dali. To irgi neatspėjo. Ne esmė, kad vienas garsiausių XX a. dailininkų.

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Kažką meluoji. ;) Tikriausiai nebuvai nuoširdus su tuo aladinu arba šiaip pats ne viską žinojai. ;)

   Salvadorą Dalį rado be menkiausių problemų, iš pirmo karto:

   akinator Dali

   Dėl to Koueno – nebandžiau, nes nieko apie jį nežinau. :)

1 Trackback or Pingback for this entry

Leave a comment


6 − = du

Paieška

Archyvas

 • 2011 (7)
 • 2010 (40)
 • 2009 (97)