Filmų RSS RSS

Keli įdomūs faktai apie filmą „Avatar“

- Gru. 19, 2009, Filed under: kinas
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +1 (balsų: 1)

Avatar
Praeitam įrašui iš paskos, radau keletą įdomių faktų apie filmo kūrimą ir ateities planus, su kuriais ir skubu pasidalinti.

 • Filmas buvo sugalvotas, tame tarpe parašytas ir filmo scenarijus, dar prieš 10-15 metų, tačiau projektas buvo ilgainiui užšaldytas. Pagrindinės priežastys tokios, kad James’ui Cameron’ui neužteko tuometinių technologinių pasiekimų tam, kad sukurti viską taip, kaip jis norėjo. Dėl to buvo nutarta palaukti. Darbas prie filmo atsinaujino tik 2005-ais metais, o projektas buvo pavadintas „Projektas 880“.
 • James’as Cameron’as skyrė daug laiko detaliai apgalvoto pasaulio sukūrimui, nes jo įsitikinimu Pandora jokiais būdais negalėjo pavirsti į nupieštų dekoracijų galeriją. Kūriant scenarijų, režisierius bendradarbiaudamas su profesionaliais lingvistais sukūrė Pandoros vietinių gyventojų kalbą. Tuo tarpu visa eilė kitų specialistų detaliai apgalvojo ir atidirbo Pandoros pasaulio ekosistemą.
 • Įvykiai filme vyksta Pandoroje, kuri yra palydovas – panašiai kaip mūsų mėnulis, tačiau su atmosfera panašia į Žemės. Šis palydovas sukasi aplink planetą-gigantą Polifemiusą, sistemoje Alfa Centaura-A, kuri yra 4,4 šviesos metų atstumu nuo mūsų sistemos ir yra artimiausia mums žvaigždžių sistema.
 • Filmo premjera buvo pernešta iš vasaros į 2009-jų metų gruodį. Atidėjimas buvo ne dėl filmo kūrėjų kaltės, bet dėl to, kad kūrėjai nutarė suteikti daugiau laiko tam, kad kino-teatrai suspėtų tinkamai pasiruošti pilnaverčiam filmo rodymui.
 • James’as Cameron’as prasitarė, jeigu filmas bus komerciškai sėkmingas, tai jis planuoja sukurti trilogija – t.y. mes pamatytume dar dvi serijas.

Paskutinis punktas kažkaip labiausiai nudžiugino, nors kažkaip ir buvo tokios slaptos mintys, kad tuo gali pakvipti. O filmo komercinė sėkmė aš kažkaip net ir neabejoju. Tikriausiai ne visi pritars mano džiaugsmui ir ne visi norės to pratęsimo. Tačiau šiam momentui svarbiausia yra tai, kad Cameron’as nepabandė užsidirbti ant planuojamų sekančių serijų jau dabar, „неотходя от кассы“. Pirmas Avataras (jei jį galima dabar jau taip pavadinti) gavosi kaip ir pilnai išbaigtas, su normalia logine pabaiga, be jokių konkrečių užuominų apie sekančias dalis. Ir už tai režisieriui tikrai pagarba, nes pratęsimas gali būti, gali ir ne būti – pirmoji filmo dalis nuo to nenukentės. Nebent tik tuo atveju, jei sekančios serijos bus daug kartų geresnės.

Iš kitos pusės pagrindiniai personažai filme išgyveno, pasaulis išliko – kas reiškia, kad pratęsimui vietos tikrai yra. O kadangi pasaulis yra iš tikrųjų kruopščiai išmastytas, tai aš sekančioms dalims duočiau (jei nuo manęs kažkas priklausytų) tvirtą ir ryškią žalią šviesą. Laikausi tokios nuomonės, kad tokio filmo turi būti daug, nes rezultate gali gautis gan rimta ir padori epopėja, kurią bus galima ir su Žvaigždžių Karais palyginti. Paėmus vieną kokią nors Žvaigždžių Karų seriją – tokio didelio efekto tikrai nėra. O jei paimti iškart tris, o vėliau net ir visus šešis epizodus – visai kitas jausmas. Taip galėtų gautis ir su Avataru.


, , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +1 (balsų: 1)

8 Comments

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  „Iš kitos pusės pagrindiniai personažai filme išgyveno, pasaulis išliko – kas reiškia,“
  Spoilas?:) Toliau jau ir pabugau skaityt…

 • liutauras
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  kazkada,skaiciau romana 1 prie 1 avataro scenarijus.gaila,kad nepamenu pavadinimo ir autoriaus.

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Daug kas lygina ir randa “1 prie 1″ atitikmenis – nuo Pakohonto iki Strugackių. Pas vienus indėnai – Avatare naviai, pas kitus šunys – Avatare katės, pas vienus Škotija – Avatare Pandora.

   Visos tokios kalbos nėra kažkokia tai staigmena – daug kartų šnekėta ir aš taip pat rašiau, kad Avatare siužeto praktiškai nėra. Jis iki tiek banalus, kad siužeto/scenarijaus atžvilgiu ten nelabai ką ir vogti yra. :)

   Avataro stiprioji dalis tikrai ne siužetas, o naujoji technologinė kartėlė ir (kas mano manymu svarbiau už tas technologijas) detaliai atidirbtas pasaulis – kitaip tariant mastas ir užmojai. Kadangi pirmoji dalis visą tą mastą nelabai išnaudojo, todėl ir rašiau – tęsinys ir ištempimas mažiausiai iki trilogijos yra tiesiog būtinas, kad pasiteisintu viltys.

   Nors dėl tų mastų ir tolimesnių fantazijų yra ir kita bėda – Avataras neturi literatūrinio pagrindo, kaip pavyzdžiui koks nors Tolkieno Žiedų Valdovas. Pirmoji Avataro dalis lyg ir pilnai užbaigta – todėl dėl tęsinių tikrai reikėtų pasukti smegenis. Ką nuspręs Kameronas, ir ar pavyks jam kažką geresnio išspausti ar ne – kitas klausimas.

 • simionas
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  pratesimas tikrai sviecia. zmones taip lengvai nepasiduoda. ir jie dar atskris savo dalie pasiimti.

 • Emi_Pie
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Manau kad filmas tikrai idomus. Parodo idomu pasauli meile gamtai ,jausmus, ir liudesi. Lauksiu antros dalies tikuosi bus idomi.

1 Trackback or Pingback for this entry

Leave a comment


− 3 = penki

Paieška

Archyvas

 • 2011 (7)
 • 2010 (40)
 • 2009 (97)