Filmų RSS RSS

Gyveno pas mane LCD monitorius (LG, 19“) – gyveno jau virš trijų metų, t.y. garantijos jau seniai pasibaigusios. Iš pat pradžių jame kažkaip nekaip nenorėjo veikti DVI jungtis, tačiau pats monitorius tarnavo gan patikimai ir blogu gyvenimu nesiskundė.

monitor-1Gyvas, linksmas, visas toks besisukiojantis monitorius

Tačiau vienu metu jis pradėjo ožiuotis ir blogai įsijunginėti – kartais įsijungdavo, kartais įsijungdavo tik po kelių minučių, kartais tik po to, kai ištraukdavau-įkišdavau maitinimo laidą (išjungimo mygtukas neveikė). Atėjo laikas ir galu galė jis neįsijungė visai. Viskas aišku – parėjo maitinimo blokas, o tiksliau keli kondensatoriai jame.

Patrynus rankas, nutariau prisiminti vaikystę-jaunystę – juk tiek radijų, telikų, žaidimo pultelių išardyta ir atgal nesurinkta buvo, buvau tiesiog tikras tos srities specialistas. Atidarius tą monitorių, kažkaip vis labiau pradėjo jaustis jo kinietišką (blogąja to žodžio prasme) prigimtis – visas valdymo blokas kabėjo pritvirtintas izoliacija, ir net nepritvirtintas prie tos vietos, kur buvo fiksatoriai-laikikliai. Pasiekus maitinimo bloko vidurius, lūkesčiai pasitvirtino – radau du akivaizdžiai išsipūtusius kondensatorius.

Toliau paėmiau lituoklį į rankas (tiksliau pasidėjau ant stalo įšilti):Lituoklis

Taip pat apsiginklavau replėmis, multimetru ir afigitelnu naboru otviortok (© Масяня):  Replės, multimetras ir afigitelnas naboras otviortkų

O čia visos šitos atrakcijos kaltininkai:Kondencatoriai

Kol šilo mano draugas lituoklis, šiaip ne taip atlaisvinau monitorių nuo lišnų detalių – kas buvo nelengva, ir teko panaudoti jėgą, laužtuvą ir dar vieną laužtuvą, kaip įrankį prieš pirmą laužtuvą. Galiausiai monitorius pasidavė. Štai monitorius, taip sakant, pjūvyje:Monitorius pjūvyje - vienas
Monitorius pjūvyje - du

O taip va atrodė bendras kovos laukas – taip vadinama kūrybinė betvarkė:Kovos laukas

Lituoklis tuo metu jau įkaito – todėl paėmiau ir išlitavau tuos du pasipūtėlius. Papildomai netyčia lygtais nieko daugiau neišlitavau, nors ranka pora kartu buvo nuslydus. Kondensatoriai atrodė vienodi ir buvo vienodo didžio, bet, kad jie yra skirtingo nominalo pastebėjau tik po to, kai laimingai išlitavus juos laikiau savo rankoje. Kilo loginis egzistencinis klausimas – kur kuris buvo įlituotas?

Ėmiau ieškoti schemą. Schemą radau, tačiau joje nebuvo įvertinta, kad maitinimo blokai irgi genda, todėl maitinimo bloko schemos ten pateikta nebuvo. Greičiausiai maitinimo blokas buvo rinktas kitoje Kinijos pusėje ir prie jo kažkur turėjo būti nuosava, atskira schema. Beliko remtis matematine dedukcija ir tikimybių teorija – juk šansai nebuvo labai prasti (50%/50%). Galiausiai nugalėjo intuicija.

Remiantis minėta intuicija, įlitavau naujus, mažiau pasipūtusius kondensatorius. Vienas iš naujų kondensatorių dar šiek tiek skyrėsi savo nominalu nuo senojo, bet radijo prekių parduotuvėje konsultantas-ekspertas patikino, kad keli supermažifaradai oro sąlygų nekeičia ir turėtų tikti, bent jau iki pirmų žaibų ar elektromagnetinės audros – tai tikrai.

Įlitavau, ir atėjo lemiamas momentas gauti per nagus jungiant prie elektros tinklo atvyrą monitorių. Per nagus negavau, ir – monitorius net gi įsijungė. Woo-hoo! – pagalvojo ir nudžiugo jaunasis elektronščikas manyje, yra visgi dar jagodų jagodycuose.

Surinkau, ir štai kaip atrodo mano „sutaisytas“ monitoriukas, praktiškai kaip naujas. :DPataisytas monitorius - 1 Pataisytas monitorius - 2

Moralas manau aiškus. O gal kam reikia patyrusio monitorių meistro, mokančio padidinti sugedusio monitoriaus įstrižainę keliais coliais? ;))


, , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +1 (balsų: 1)

11 Comments

1 Trackback or Pingback for this entry

Leave a comment


6 − = trys

Paieška

Archyvas

  • 2011 (7)
  • 2010 (40)
  • 2009 (97)