Filmų RSS RSS

Microsoft egzaminai ir sertifikatai

- Lap. 30, 2009, Filed under: IT ir kompiuterija, naudinga
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +2 (balsų: 2)

MCTS sertifikataiAtsiranda vis daugiau klausiančių apie Microsoft’o egzaminus, todėl turbūt pats laikas parašyti daugiau detalių apie visą eigą. Nors niuansų gali būti ir daugiau, bet tikiuosi, kad po šio įrašo bus nors aišku nuo ko pradėti, kur kreiptis.

Kursai, mokymasis – kaip pasiruošti egzaminui

Pradedant nuo kursų ar mokymosi – tai kursų lankyti nebūtina, mokytis galima savarankiškai. Galima mokytis pagal specialias Microsoft’o palaikomas knygas (vadinamos Training Kit), kurios yra rašomas konkrečiai tam tikram egzaminui – pavyzdžiui, „MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-431): Microsoft SQL Server 2005 Implementation and Maintenance“ arba „MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-536): Microsoft® .NET Framework Application Development Foundation, Second edition„. Šių knygų privalumas tas, kad jos pritaikytos konkrečiam egzaminui – iškart susidaro įspūdis kas bus egzamine, ką reikia žinoti. Todėl, net ir gerai išmanant egzamino dalyką, šias knygas pavartyti prieš egzaminą tikrai nepakenks.

Tiesa, tokių knygų, pritaikytų konkrečiam Microsoft egzaminui ne visada įmanoma rasti – arba egzaminai būna nauji, ir knygos dar nespėja išeiti, arba egzaminas nėra labai populiarus, arba dar dėl kitų priežasčių. Tada lieka skaityti visokias kitas knygas apie egzaminų dalykus arba remtis patirtimi (tikrai  ne visada pasiteisina, nes būna suktų, praktikoje ne dažnai pasitaikančių klausimų). Iš esmės Microsoft’as daugmaž aprašo kokie gebėjimai (angl. skills) bus tikrinami – pavyzdžiui, „TS: Microsoft .NET Framework – Application Development Foundation„. Ten pat pateikiama ir rekomenduojama literatūra pasiruošimui.

Kas dėl profesionalių kursų – pačiam neteko susidurti. Mano atveju užteko patirties ir šiek tiek literatūros. Anksčiau vienas populiariausių lygtais buvo Kompetencijos Ugdymo Centras Vilniuje, bet jei neklystų, jis užsidarė. Taip kad, dėl kursų nieko konkretaus nepatarsiu, tačiau manau, kad be jų dažniausiai galima apsieiti.

Egzaminavimas – kur kreiptis, kur laikyti

Pereinant prie egzaminų. Už Microsoft egzaminus yra atsakingi taip vadinami Microsoft Sertifikuoti Egzaminų Tiekėjai (Microsoft Certified Exam Providers). Vienas iš jų, ir šiaip turbūt vienas pagrindinių, ir mano vienintelis žinomas – yra egzaminavimo centras Prometric. Savo ruožtu Prometric turi atstovus Lietuvoje (šiuo metu tik Vilniuje ir Kaune). Truputi painu ir neaišku – viens kitam suteikia teisės teikti egzaminavimo paslaugas, na bet ne apie tai.

Užsiregistravus Prometric’e, galima pasirinkti reikiamą egzaminą ir vietą, kur egzaminas bus laikomas. Lietuvos filialų kontaktai taip pat ten yra. Prieš registruojantis į konkretų egzaminą – galima pasiskambinti ir pasidomėti, jei kas bus neaišku. Užsiregistravus ir sumokėjus – atvykstate pasirinktu laiku į pasirinktą filialą ir laikote egzaminą. Nieko papildomai derinti su pačiais egzaminavimo atstovais nereikia – jų darbas iš esmės susiveda į prieigos prie Prometric egzamino ir egzamino vietos suteikimą.

Mokėjimas vyksta internetu per Prometric svetainę, su kreditine kortele. Egzaminų kaina, kai aš laikiau paskutinį kartą, buvo 50$ už bandymą. Kainos gal ir gali skirtis, priklausomai nuo egzamino ar dar nuo ko nors – kiek man teko laikyti, kaina buvo 50$. Taip pat galima paieškoti ar nėra kokių nors akcijų – pavyzdžiui, nemokamas perlaikymas, ar šiaip kokios nors kitos nuolaidos, kurios būna gan dažnai. Pavyzdžiui viena akcija vis dar atrodo galioja – nuolaidos nuo 15% iki 25%.

Kiek man teko laikyti egzaminus, tai laikiau Kaune. Jei nėra galimybės susimokėti internetu, tai galima bandyti tartis ir individualiai – tada egzaminavimo atstovai patys užregistruos jūs Prometric’e, o susimokėti galima bus grynais. Tačiau šiuo atveju kaina gali skirtis – gali gautis brangiau, ir nežinau kaip dėl akcijų, nuolaidų – gal irgi nebegalios.

Sertifikatai

Kas dėl „popierių“ –  tai jau truputi apie tai rašiau, kad popierinių sertifikatų Microsoft’as nebesiunčia, t.y. sertifikato atsiuntimas nebe įeina į egzamino kainą. Pasikeitė Microsofto’o politika šiuo atžvilgiu, kas yra nenuostabu šiais internetiniais laikais – gyvas popierius nebėra toks pat svarbus, kaip anksčiau. Norint užsakyti sertifikatų pristatymą – microsoft.com siunčia į kažkokį tai siuntimo paslaugų tinklapį, kur už pristatymą siūlo atsikratyti 9.95$ už vieną sertifikatą (ir po 0.99$ už kiekvieną papildomai).

Jokios problemos tame, kad iškart negaunate popierinio sertifikato, nėra. Visus “popierius” galima tvarkytis elektroniniu būdu per MCP svetainę (prieiga suteikiama po pirmo išlaikyto egzamino) – atsisiųsti sertifikatus PDF/XPS formatu, atspausdinti, persiųsti darbdaviui ar kitiems partneriams, ir panašiai. Dirbant IT srityje darbdaviui popierinis variantas nebėra toks svarbus.

Tai lygtais tiek. Konkrečiais atvejais gali būti ir daugiau niuansų – todėl klauskit, ir jei žinosiu, atsakysiu. ;)


, , , , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +2 (balsų: 2)

20 Comments

 • Andrius
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Geras straipsnis :) Aš kaip suprantu pirmasis sertifikatas yra MCDST, kokia literatūra jam ruoštis naudojama?

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Nebūtinai pirmas – nuo atvejo ir tikslų priklauso.
  Iš esmės, kiek suprantu, MCDST yra susijęs su Windows XP palaikymu (support), kas reiškia, kad tai yra pusiau pasenęs sertifikatas. Ta prasme Windows XP laikai praeina, technologinės raidos atžvilgiu tai jau praeitis – nors ir daug kas dar jais naudojasi ir dar turbūt ilgai naudosis.

  Na bet jei nori laikyti būtent šitą, tai kaip ir minėjau, visa informacija galima surasti Microsoft Learning puslapyje. Tavo atveju egzaminai, kokie yra: http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/mcdst.aspx#tab2

  Na, o toliau spaudi ant tų egzaminų ir žiūri „Skills Measured“, „Preparation Materials“ ir panašiai. Kiek matau, konkrečios literatūros šiems egzaminams nelabai yra. Teks mokytis savarankiškai, jei ten aplamai yra ką mokėti. ;)

 • Lukas
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)

  Gal zinote is kur butu galima gauti sias pasirengimo knygas nemokamai? Gal zinote koki torrent ar kita puslapi, kuriame butu tokiu dalyku?

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Kokias būtent „šias“? Jų visa krūva skirtingų, priklausomai nuo egzaminų.
   Ir šiaip dėl „nemokamų knygų iš torrent’ų“ nelabai galiu padėti – ne tokio pobūdžio šis tinklaraštis, tad atsiprašau. :)
   Kas ieško – tas randa.

 • Ramunas
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Ar sunku islaikyt egzamina? Ar reikia viska iskalti, kad galetum drasiai eiti i egzamina? Kiek buna kls ir kiek uztenka atsakyt? Galvoju apie 70-640.

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Klausimų būna apie 40-50. Tam, kad išlaikyti, reikia surinkti 700 taškų iš 1000. Kaip vertinami atsakymai – tiksliai nežinau, gal vieni turi didesnį svorį, kiti mažesni, gal dar kokių niuansų yra. Taip pat po egzamino neparodo kiek klausimų atsakei teisingai, ką atsakei neteisingai – todėl sunku pasakyt kiek tiksliai klausimų atsakei, o kiek ne. Taip kad – esmė taškuose. :)

  Dėl sunkumo – tai priklauso tiesiogiai nuo tavo žinių ir patirties. Jei turi pakankamai patirties, tai visko kalti tikrai nereikės, o tik tiek, ką nebuvai niekad panaudojęs savo praktikoje.

  Šiaip kai kurie klausimai būna gan smulkmeniški – t.y. tokie, į kuriuos realiame gyvenime atsakymų žinoti nėra būtina, o užtenka žinoti kur susirasti (MSDN, paieškos sistemos). Taip pat būna ir banalių klausimų, į kuriuos sunku atsakyti neteisingai.

  • Ramunas
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Yra visokiu firmu exam training’ai. Kurios firmos geresnis: CBT nuggets ar Trainsignal. Ziurejau ir tie ir tie neblogi. Ar nera skirtumo koki pasirinkti?

   • Aleksanderis
    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

    Dėl šito negaliu nieko konkretaus patarti. Trainingų ir daugiau visokių gali būti, ne tik tavo paminėtų firmų. Pabandyk paieškoti atsiliepimų per forumus, ar dar per kur, gal ką rasi konkretesnio.

 • Andzej Zmitr
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

  pries pora sav. islaikiau win7 70-680 egza. viskas yra google kur butent laikyti kiek trunka kiek kls. tik pora reikalavimu tai mokejimas ang kalba ir moketi paklausti ;). Pats egzas sunkus ir tas kuris galvoja eiti ant „durniaus“ ir islaikys neturint praktikos (rimtos darbo praktikos) tai nuvilsiu nes islaikyti jusu procentas lygus 0.1 todel patarciau skaityt ir kalti viska i galva.
  http://www.techexams.net/forums/
  cia zmones pades jums susigaudyti kas ir kaip.
  sekmes!!!!

 • Vytenis
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Sveikas,
  O be 50$ papildomai PVM mokėti nereikėjo ?

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Na kad nelabai, nes aplamai mokėjau per internetą, tiesiai Prometric’ui, kuris su Lietuvos mokesčiais ne kažin ką bendro turi.
   Jei kokiam Sonex’ui (buvusiam) tiesiao mokėti, tai gal ir prideda kokių nors PVM’ų.

 • Vytenis
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Dėkui už greitą atsakymą :)

 • Donatas
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  O kaip ten yra su tais internetiniais sertifikatais? Išsilaikiau egzaminą, prisijungiu prie to MS puslapio, suvedu emailą, slapažodį, tada prašo MD ID ir Access Code. Rašo, kad jie turėjo būt atsiųsti emailu, bet aš jei ir nurodžiau savo emailą egzamine (neatsimenu tiksliai), tai man dar neatsiuntė, nors praėjo jau daug laiko. Ar aš kažko nesuprantu?

 • Syndromas
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Sveiki , vat man dabar pasidare idomu del tu sertifikatu , ar yra galimybe laikyt juos kita kalba negu anglu ? nes truputuka turiu bedu su anglu kalba :) ir jeigu galima laikyt kita kalba tai ar ji buna nuruodita sertifikate ? Aciu.

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Negaliu garantuoti, bet kiek aš Lietuvoje laikiau, tai duodavo rinktis tik tarp programavimo kalbų (t.y. VB ar C#), o apie anglų ar ne anglų – tai ne, nepamenu, kad būtų. Geriausia būtų paskambint į kokį egzaminavimo centrą ir paklausti ar gali jie suteikti tokią galimybę – pasirinkti kitą kalbą. Realiai tai tokia galimybė turėtų būti, tik neaišku kaip Lietuvoje.

   Kas dėl sertifikato, tai ten nurodoma tik ką išlaikei, o ne kaip ir kokiomis kalbomis.

 • Karl
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Sveiki,

  o ar verta ji isilaikyt? ta prasme ar padetu susirast darba, suteiktu daugiau sansu, apskritai ar laikas ir kaina atsiperka rezultate.

  mazdaug mintys jei galima?
  aciu!

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Ką „jį“ išlaikyti? Nes egzaminų yra daugybė – įvairiomis temomis, įvairioms specializacijoms ir įvairiems tų specializacijų lygiams gauti.

   Dėl lengvesnio darbo susiradimo, tai sunku pasakyti. Žinoma tai būtų pliusas, bet ar labai į tai potencialus darbdavys žiūrėtų – tai nemanau. Nebent turėtum visą aibę tų sertifikatų. Svarbiausiai šiaip ar taip – patirtis ir mokėjimas save pristatyti.

   Tačiau kur tikrai prireikia tų sertifikatų, tai pavyzdžiui, daugumoje konkursų būna reikalavimai – įmonės darbuotojų išsilavinimui, kompetencijai, tame tarpe ir sertifikatams. Todėl tokiais atvejais sertifikuoti darbuotojai yra būtini darbdaviams, kad laimėti kai kuriuos konkursus.

   Arba dar kitas dalykas – kad gauti tam tikrą partnerystės statusą (Microsoft Silver/Gold Partner ar pan), taip pat įmonė turi turėti pakankamai sertifikuotų darbuotojų. O tas statusas įmonei reiškia tikrai daug.

   Kai laikai iš to reikalo, ką išmanai arba kuo jau pradėjai domėtis ir žadi tuo užsiiminėti ir toliau – tai laikas tuomet šiaip ar taip atsiperka. Kas dėl kainos – tai ji tikrai nėra kosminė, tai manau irgi galima sakyti, kad atsiperka.

   Beje neseniai Microsoft’as pranešė, kad lygtais žada pakelti daugelių egzaminų kainas. Tik nepamenu nuo kada ir ant kiek.

   • Karl
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

    Aisku dekui labai.

    Bandau bendra vaizda susidaryt, kadangi dar jaunas ir tos patirites ne tiek daug.

    Aciu!

Leave a comment


7 − = šeši

Paieška

Archyvas

 • 2011 (7)
 • 2010 (40)
 • 2009 (97)