Filmų RSS RSS

Žaidimas „Risen“ – jau atėjo (beveik), arba „Gothic“ fanamas посвящается

- Rgs. 30, 2009, Filed under: žaidimai
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +1 (balsų: 1)

RisenNors ir ne taip seniai sužinojau (vos prieš 1-2 mėnesius), kad toks dalykas aplamai kuriamas, bet, kai sužinojau, kad žaidimą Risen kuria Gothic’os kūrėjai (vokiečiai Piranha Bytes/Pluto 13) – tai tapo iškart mano vienu laukiamiausių (RPG) žaidimu. Tikriausiai ne vien mano. Ir jau turbūt beveik visiems aišku kas bus vienu iš pretendentų į metų RPG žaidimo titulą.

Ir štai, šis žaidimas jau beveik išėjo. Sakau „beveik išėjo“, nes oficialios išleidimo datos buvo tokios: rusiška lokalizuota versija – spalio 1d., pasaulinė versija – spalio 2d. Tačiau žaidimą buvo galima pamatyti pardavime jau nuo vakar, todėl kilo neaiškumai – ar išėjo, ar tik „beveik išėjo“.

Redaguota: šiandien jau pamačiau ir oficialų pranešimą, kad išleidimas vis gi įvyko jau vakar – rugsėjo 29 d. Taip kad pirmyn į naująjį-kol-kas-dar-nežinau-kaip-vadinasi pasaulį!

Truputi priešistorės ir nostalgijos

Iš viso yra tris Gothic’os dalis. Gothic I bei Gothic IIlabai panašūs savo atlikimu ir techniniu realizavimu, sukurti panašiu metu – su 1-2 metų skirtumu.

Gothic III – pasirodęs prieš ~3 metus, kai jau ir reikalavimai grafikai ir kitiems dalykams buvo daug aukštesni, dėl ko viskas jau gan ženkliai skyrėsi nuo pirmųjų Gothic’os dalių. Čia jau buvo ir visiškai atviras pasaulis (linkėjimai amžinajam konkurentui – Elders Scrolls), ir daug resursų ryjanti grafika (nors techninis realizavimas sulaukė daugybė priekaištų), ir labiau dinaminis kovų mechanizmas (vietomis primenantis kokią nors Matricą, leidžiantis išdaužyti vienam visą Orkų tvirtovę).

Kitaip tariant priekaištų Gothic III tikrai sulaukė daug – ir dėl bendros atmosferos, ir dėl sisteminių klaidų (bugų). Tačiau tai vis gi buvo Gothic’a. Ir skyrėsi tikrai mažiau nuo pirmųjų dalių, nei Fallout 3 nuo savo pirmtakių.

Bendrai paėmus, Gothic’a laikoma vienu visų laikų geriausių RPG žaidimu – bent jau viduramžių-fantasy pakraipos, t.y. su Fallout’u nereikia lyginti. Susipažinau su šiuo žaidimu gan pavėluotai, kai grafika ir kiti techniniai šio žaidimo dalykai – atrodė galutinai pasenusiais, bet tai tikrai nesutrukdė įsitraukti į žaidimo atmosferą.

Iš pirmo žvilgsnio Gothic’os RPG sistema yra gan paprasta ir gal net primityvi, o valdymas ir kovų mechanika vietomis primena arkadinį žaidimą. Tačiau tikrojo RPG bruožas yra ne visokių gebėjimų, statistinių rodyklių (STATS) sistemos – o atmosfera. Juk būtent atmosfera ir suteikia galimybe role-play’inti, o tos per daug protingos sistemos su krūvom skaičiavimų (pavyzdžiui, Dungeons & Dragons/d20 System) – kartais iš žaidimo padaro sausą ir griežtai apibrėžtą matematinį-statistinį modelį. Aišku, viskas dar priklauso nuo realizavimo, o stalinių RPG žaidimų mėgėjams gal būtent tokie matematiniai-statistiniai modeliai ir patinka labiausiai.

Grįžtant prie vidinės atmosferos – tai Gothic’a būtent tuo visada ir pasižymėjo, o primityvi RPG sistema tam gal net kažkiek padėdavo. Vien ką reiškia In Extremo gastrolės po Gothic’os pasaulį. Vieną kartą grįžau į miestą ir man praneša, kad atvyko nereali grupė ir kad šį vakarą vyks jos koncertas. Taip vat pirmą kartą žaidime sudalyvavau koncerte. Pati daina – Herr Mannelig – taip pat hitas, užveža.

Be galo originaliai sugalvota ir gražiai įterpta į žaidimą. Aplamai pavadinčiau tai vienu smagiausių epizodu, kurį mačiau žaidimuose. Su tuo pagal originalumą galima palyginti nebent tik Fallout 3 personažo vaikystę.

…Grįžtam prie mūsų baranų.

Tiek rašiau apie Gothic’ą, bet dabar teks šiek tiek nuvilti – Risen nėra Gothic’os pratęsimas, nes Gothic’os pratęsimas (Arcania: A Gothic Tale) taip pat yra kuriamas. Dėl tokių nesamonių vėl kaltos visokios politikos, kompanijų konfliktai ir panašiai. Rezultate leidėjas JoWooD Productions liko su „Gothic“ prekės ženklu, o kūrėjai Pluto 13 – teoriškai su niekuo neliko, o praktiškai – su dideliu žinių ir praktikos bagažu, kuris susikaupė kuriant pirmąsias Gothic’os dalis. Kas ten žino, gal žaidėjams tas kompanijų konfliktas bus tik į naudą – vietoje dviejų žaidimų, gausime du. Tiesa planuojama, kad Arcania išeis tik kitais metais, o ten turėtų (jeigu spės) pasirodyti ir kitas konkurentas RPG metų žaidimų fronte – Witcher 2.

Tai gi, Pluto 13 negalėjo kurti tęsinį, bet niekas netrukdė sukurti naują pasaulį. Kas ir buvo padaryta – pasaulis visiškai naujas, su Gothic’a niekaip nesusijęs. Personažai, blogiečiai – taip pat nauji. Bet va gyvūnijos pasaulis – tai jau ne vieną gerai pažįstamą zveriugą mačiau.

Vis dėl to Gothic’os braižas ir stilius tikrai jaučiasi – tai ir mėsos kepinimas ant ugnies, tai ir valdymas, tai ir gebėjimų (skills) treniravimas pas NPC – ir bendrai visa RPG sistema (tiesa labiau praplėsta), viskas primena Gothic’ą. Ji grįžo! Tiesa pasakius, iš pirmo žvilgsnio, Risen net labiau panaši į tikrąją Gothic’ą (pirmos dvi dalis), nei trečioji Gothic dalis. Turiu omeny stilių ir pateikimą.

Kol kas dar ne daug teko malonumo pažaisti, bet kiek teko – tai jau įtraukė. Patogus, nemandras valdymas. Load/Save funkcionuoja gerai ir greitai – o po Witcher tai yra aktualus klausimas. Dialogai taip pat įdomūs ir nenuobodūs, nes jie visi susidaro iš neilgų replikų – 1-2 sakinių (nereikės po pusę ekrano teksto skaityti, kaip kokiam Planescape: Torment).

Grafinis žaidimo varikliukas irgi neblogame lygyje ir atrodo pakankamai optimizuotas – su normaliu (su pakankamai galingu) kompiuteriu ypatingų stabdymų nelabai jaučiasi. Nustebino aplinkinio pasaulio detalizavimas. Dar neteko braidyti (žaidimuose) tokiuose tankiuose miškuose, kurie iš šalies atrodo nepraeinami, bet iš tikrųjų per juos gali vos ne išilgai pirmyn-atgal lakstyti. Tiesa, tokia augalija gan dažnai ir trukdo matomumui – kartais sunku susiorientuoti.

Kol kas kliuvo tik kovų mechanizmas. Kovos pradžioje atrodo išties labai sudėtingos, net lengviausiame sunkumo lygyje – saugotis („seivintis“) tenka prieš kiekvieną sparnuotą musytę. Kiek pamenu ir pirmose Gothic’ose tokie sunkumai buvo – patirties (tiek personažo, tiek žaidėjo) reikalas, tad dėl to nosies nukabinti neverta – reikia susitaikyti, kad personažas kol kas yra skystas prasčiokas, ir visi pasiekimai dar prieš akis.

Pabaigai oficialus treileris ir gameplay video:


, , , , , , , , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +1 (balsų: 1)

21 Comments

 • irmantas
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  hmm reiks gal ir išmėgint sudomino visai :)

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Jei patinka RPG, jau nešnekant apie Gothic’ą – tai tikrai patariu pabandyti. ;)

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  As TES fanas :) O Gothica… kazkada meginau – nepatiko.
  O sita reiks ismegint jei tik mano lapis ji patemps…

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Man geriausias visu laiku zaidimas tai Morrowind’as :D Losiau ji apie 1-rius metus :D

  O kokie risen pc reikalavimai? Pavilktu maniske GT8600m?

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Velnias žino, nelabai kada gilinuosi į tuos reikalavimus – nelabai ką jie ten pasako, kol pats neišbandai. ;)

  Skelbia tai tokius.
  Required Hardware Specifications: CPU 2.0GHz, GPU Pixel Shader 3.0, 256 MB (GeForce 7900, ATI 1800), RAM 1 GB.
  Recommended System Specifications: CPU: 3.0GHz Dual Core, GPU Pixel Shader 3.0, 512 MB (GeForce 8800, ATI Radeon HD 2900), RAM 2 GB.

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  TES manęs neužkabino kažkaip. ;) Šiaip mažai ir bandžiau, gal ir verta pabandyti labiau pasigilint, gal ir užkabins.

  Iš pirmo žvilgsnio labai jau ten tie rūsiai dideli ir išsišakoti pasirodė – įbrendi į kažkokį mažą urvelį, galvodamas, kad trumpam. Bet gauni visą metropoliteną su krūva tunelių, be šviesos gale. Turi braidyti 3 valandas, kol viską apvaikštai. Ir dar išlendi iš visai kitur, nei atėjai. Truputi įtempia. ;))
  Čia labiau pagal Fallout’ą 3 (TES brolis) lyginu, bet kiek spėjau išbandyti, tai TES’e irgi tas pats buvo.

  Gothic’a kiek paprastesnė šiuo atžvilgiu – nėra didelės monotonijos joje. Nors kartais ir reikia nuobodžiai palakstyti per pusę žemėlapio savo pėdomis pirmyn atgal – bet paskui atsiranda teleportai ir ši bėda dingsta.
  Viską apibendrinant, Gothic’os genialumas slypi tikru tikriausiam paprastume. Ir Risen tęsia būtent šias tradicijas.

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Na ant vidutiniu nustatymu turetu eit normaliai :)
  Truputi uzknisa, kad ant ps3 neisleido :( Tinginiai…

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Tos konsolės išvis tik reikalą gadina normaliems žaidimams.:P Gerai, kai dar normaliai adaptuoja konsolinius žaidimus ir jų valdymą, bet dažniausiai viską palieka, kad su „džoistiku“ būtų patogu valdyt ir panašiai.

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Turbut nezaides tu tokiu grandu kaip MGS4 ar Uncharted :)

 • GothicLover
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  na as nesu zaides Gothic 1,2 bet 3 dalis OHOHO. is pat pradziu nesusigaudziau, bet poto tai negalejau atsiplest koki menesi, ir tikrai mane uzvalde jis. si zaidima bandysiu, bet aciu tau, kad parasei apie Gothic pratesima (ketvirtaja daly). pasiziurejau youtubei ir pasigedau orcu :DDDD bet seip manau pirma atsisiusiu gothic 4, o tik tada si zaidima nes per visus mano kompiuterio metus nesu mates idomesnio zaidimo nei gothic ;)

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   „Gothic 4“ („Arcania: A Gothic Tale“) – dar deja neišėjo. Tiksli išėjimo data dar yra nežinoma, bet darbai tikrai juda (pavyzdžiui lyginant su Witcher 2, kuris dar net apytiksliai nėra anonsuotas). Šiais metais turėtų būti, manau net per pirmą metų pusmetį – bet čia tiesiog spelioju.
   Taip kad dar sočiai turi laiko pažaisti ir „Risen“, ir pirmas Gothic’os dalis (jei sena grafika neišgasdins).;)) Ir „Dragon Age: Origins“ irgi turėtų patikti, jei Gothic’a patiko.

 • GothicLover
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Aleksanderi, kaip gali but neisejas? as pradejau ji siustis jau 99%. va galiu linka numest, va pavadinimas: Arcania.A.Gothic.Tale-UNLEASHED

  be to, as zaides Dragon Age: origins bet mane tik sunervavo jisai pazaidziau 15min ir tryniau lauk nes man nepatiko vienas dalykas: targetas pats nu negaliu paaiskint nu man kaip Runescape tik ne online ir kitokia grafika: neturiu zodziu… dar siulau visiem ismeginti Fable:The Lost Chapters tikrai idomus zaidimas :)

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Hm, nežinau, kvepia fake’u arba labai ankstyvi nu’leak’inta versija. Visur – tiek Gamespot (http://www.gamespot.com/pc/rpg/gothic4/), tiek AbsoluteGames.ru (http://www.ag.ru/games/arcania_a_gothic_tale) nurodo, kad žaidimas vis dar kūriamas. Pagal Gamespot išėjimo data – Q3 2010.;)

   Kai išbandysi – patvirtink, bet labai abejoju, kad žaidžiama versija ten. :)

   Kas dėl Fable – tai man jis per daug arkadinis pasirodė, grynas konsolinis žaidimas. Na bet gal šiaip tiesiog neužkabino, gal reikėjo daugiau pažaist. :)

   P.S. už linką – dėkui, bet ištryniau. Ne tam čia susirinkom. ;)

 • GothicLover
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  o gal galetum pasiulyti ka nors panasaus tarp gothic ir rasen nes kai paziurejau risen’o Gameplay’u ir Trailer’i radau keleta smulkiu „Bug’u“

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Jau papasakojau apie artimiausius konkurentus. Šiaip dar Witcher jei nežaidęs, tai gal irgi patiktu. Bet kaip supratau, ne visai RPG tu mėgėjas, taip kad nežinau. ;)

 • GothicLover
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  tai ne as tik rpg ir zaidziu bet kai kurie man greit pabosta:tokie kaip fallout3 nes ten vaigsiot kiek reik tai ziauru ten pasiklyst galima

 • GothicLover
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Na tu buvai teisus-Fake’as na atsisiunciau Risen nu ismeginsiu pasakysiu savo nuomone ir pranesiu trukumus kuriuos pamaciau ce ;)

 • GothicLover
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  na pazaidziau ta risen,galiu tiesiai pasakyt-nusivyliau kurejais-tai tas pats kaip gothic tik tokiu nesamoniu prideta kad negaliu i miesta patekt reik moket iseit reik begti per kalnus nu galiu pasiguosti kad lauksiu arcania’os ;(

 • Riefer
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  pirma palosiau Risen, labai uzkabliavo jei taip galima issireikst, perejes norejau DAR. Tada pabandziau gothic 3, is pradziu lyg ir nieko, bet poto negalejau jo zaisti, bugu daugiau nei Risen (mobai neprabega per kaliukus per kuriuos pats lengvai pereini ir kt…), aplinka persviesi, pacioj pradzioj perdaug erdves nes neina suprast kur reikia eit (cia apie Gothic 3). Beje ir kritikai rase kad „deep silver“ galima sakyti paeme gothic 3 ir padare is jo Risen ir gavosi daug geresnis zaidimas (mano nuomone tapati), beje man dar patinka Risen dialogai – smaikstus, samojingi, ko nepasakyciau apie gothic3

  Pamirsau pamineti kad zaidimo “interface” Risen daug geresnis – patogesnis valdymas ir daug malonesnis akiai nei gothic3. Aisku yra dar dalyku kuriuos noreciau, kad pegerintu ant Risen, bet tikrai smagus zaidimas.

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Ar Gothic 3 bandei su visais paskutiniais patch’ais, papildimais? Nes iš pradžių Gothic 3 išėjo tikrai labai žalias (kūrėjai labai skubėjo išleisti) ir su visa begalybe bugų, dėl kurių kai kuriems net žaist buvo neįmanoma. Ypač kas liečiasi pritaikymą prie skirtingos kompiuterinės įrangos ir draiverių.

   Aš žaidžiau kažkur po pusmečio, kai išėjo Gothic’ą (kai kompiuterį atsinaujinau), sumečiau paskutinius patch’us ir visai įmanoma buvo žaisti. Labai trukdančių bugų nebuvo.

   Žinoma, Risen kūrėjai atsižvelgė į Gothic 3 klaidas, bet tikrai ne visur aplenkė pagal žaidžiamumą (gameplay). Gothic 3 pasaulis man pasirodė įdomesnis, labiau atskleistas, tuo tarpu kai veiksmas Risen’e vyksta gan uždaroje, mažoje saloje, ir dar visas siužetas kažkokstai lėkštokas. Taip pat Gothic’os kovų mechanika man tikrai patiko labiau, nors gal ir buvo labiau arkadinė. O Risen’o kovos nei pagal tradicines D&D matematikas, nei iš arkadinės pusės buvo įdomios.

   Visumoje, pasakyčiau, kad Gothic 3 per visą žaidimą nusibodo mažiau. Risen ant galo pradėjo nusibosti, ir ypač pati pabaiga – išlaužta iš piršto, bet tai jau siužeto trukumas.

   Šiaip ar taip – mano akimis abu žaidimai verti RPG mėgėjų dėmesio.

 • GothicLover
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  na jo reik susipathcint iki 1.73 liktais ten enchanted edition nes pats pirmas quest bugas:Follow (ta nigeri pamirrsau varda) iki rebel camp ir gale jis palagina ir failede ;] padeda patchai

Leave a comment


aštuoni × 6 =

Paieška

Archyvas

 • 2011 (7)
 • 2010 (40)
 • 2009 (97)