Filmų RSS RSS

Minimalistinis Opera skinas

- Rgs. 28, 2009, Filed under: naudinga
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

OperaNaujas Operos skinas (apvalkas, sąsajos tema – ar kas bebūtų) man iškart patiko (dar nuo alpha versijų), bet ant galo jis pasidarė visiškai nekompaktiškas – ilgi, kilometriniai tabai, dideli padding’ai/margin’ai ir kitokie negražus atstumai, netaupantys vietą ekrane. Ilgai nemastant, paėmiau napilniką ir pabandžiau ištaisyti šį reikalą – juk Opera visada buvo draugiška vartotojui ir konfigūruojama iš visų galų, todėl neturėtų būtų sunku ir skiną pamodifikuoti. Savo reikmėms kažką pavyko padaryti ir to pakako, bet kitiems buvo gėda rodyti – šleivai, kreivai vis gi gavosi. ;) Vėliau radau vieną panašų kolegos žygdarbį ir jo rezultatus. Irgi patiko, bet nebuvo taip kompaktiška kaip pas mane, todėl pakartotinai paėmus anksčiau minėtą įrankį ir pakoregavus jau minėto kolegos darbą – gavosi gan neblogas rezultatas, kuriuo ir pasidalinti ne gėda. ;) Žemiau pateiktuose pavyzdžiuose – atidarytas vienodas kiekis tabų. Darbastalio rezoliucija – 1680 x 1050.

Opera Standard Skin

Standartinis Opera 10 skinas, naudojamas pagal nutylėjimą. Opera Skin Standard

Opera Standard Skin + Slim by Tamil

Telpa truputi daugiau tabų, tačiau sumažinti visokie kitokie atstumai – meniu palėtės, personal (nuorodų) palėtės ir panašiai. Taip pat kai kur maloniai pakeistos spalvos, ir padarytas keletas kitų smulkių pakeitimų. Opera Skin Standard + Slim by Tamil

Opera Standard Skin + Compact by Aleksanderis

Tas pats kaip ir aukščiau paminėtas skinas, tačiau tabų telpa daugdaug kartų daugiau. Tabų minimalus plotis yra 40px, maksimalus – 90px. Tabai plečiasi, susispaudžia priklausomai nuo teksto ilgio – jei tekstas telpa į 40px, tai tabas toks mažiukas ir būna. Tabų aukštis taip pat truputi pamažintas.

Kaip įdiegti skiną

Spaudžiame ant pateiktų aukščiau nuorodų ir ten – „Download skin“ mygtuką. Toliau Opera turėtų pati susiprasti, kad siunčiate skiną ir jokių ypatingų sunkumų neturėtų kilti. Kad pamatyti pilną efektą, gali tekti perkrauti Operą. Dar vienas dalykas dėl tabų: kad viskas su tabais veiktų ir atrodytų būtent taip, kaip paskutiniame pavyzdyje, reikėtų padaryti dar vieną žingsnį – paredaguoti standartinį toolbar failiuką. Atidarome šį failą tekstiniame redaktoriuje, surandame jame tokias eilutes:

[Pagebar.style] Button style=3 Large Images=0 Wrapping=1 Maximum Button Width=150

Prie paskutinės eilutės pridedame kabliataškį – „;“ (užkomentuojame, kad tas kodas nesivikdytų). Turėtų gautis taip:

[Pagebar.style] Button style=3 Large Images=0 Wrapping=1 ;Maximum Button Width=150

Teoriškai turėtų veikti ir be šitos machinacijos, bet praktiškai tabų plotis kartais neaiškiai šokinėja – tai išsiplečia, tai susispaudžia. Tikiuosi kam nors pravers. Jei kažkas nepavyks – galit klausti. Jeigu bus pageidavimų kokių – galit irgi siūlyti. Visi tie pločiai nesunkiai keičiasi. ;)


, , , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

4 Comments

 • Vitalijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  užtenka ir taip tu pločių ir matmenų, atidaryti dabar 9 tabai viskas puikiai telpa ir tuo pačiu jau čia ganėtinai daug tabų, rėtai kada būna daugiau atidaryta :)

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Kartais telpa, bet kai nebetelpa – tai tada.. nebetelpa. ;)) Be to ir šiaip krūva laisvos neišnaudotos vietos užknisa.

  Intensyviai kažką googlinant – šiaip dažnokai netelpa. Jau nekalbant, kad kartais prireikia ir ilgiau tabus atidarytus palaikyti (čia praverčia ir „Lock tab“ funkcija).

  Žodžiu – mokykis, studente, tai ir pas tave nebetilps žinios į 9 tabus. Suprantu, derliu iš fermų surinkti kol kas užtenka ir 9 tabų. :D

 • nera
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Gal žinai kaip panaikinti icon’ų rėmelius/foną ant adreso juostos?
  http://img251.imageshack.us/img251/6573/icons.png

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Žinau. ;)
  Jei pats nori pataisyti, tai skin.ini šitos eilutės:

  [Addressbar Button Skin]
  Tile Center = border/button-back-hover.png

  [Addressbar Button Skin.hover]
  Tile Center = border/addressbutton-back-hover.png

  Reikia ištrinti tas eilutės, kur užsideda tas rėmelio *.png paveiksliukas.

  Jei pačiam nepavyks, tai čia pataisytas standartinis skin’as be to rėmelio:
  http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=8967

Leave a comment


1 + aštuoni =

Paieška

Archyvas

 • 2011 (7)
 • 2010 (40)
 • 2009 (97)