Filmų RSS RSS

Microsoft Office 2010 Web Applications grėsmingai artėja – 1 dalis

- Rgs. 21, 2009, Filed under: apžvalgos, pamastymai
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 2)

Pridėta 2009-09-22: detalesnė apžvalga aprašiau šio įrašo antroje dalyje.

Microsoft Office 2010 Technical Preview

Prieš porą mėnesių rašiau apie Microsoft Office 2010 Technical Preview, tuo metu dėl Office Web Applications dar daug kas buvo neaišku – ir štai, pagaliau pasirodė Microsoft Office 2010 Web Applications Tech Preview. Ši versija vėl gi yra prieinama tik tam tikram skaičiui vartotojų (šį kartą tai bus išrinktieji SkyDrive vartotojai), o finalinė versija bus prieinama visiems Windows Live naudotojams.

Deja pakvietimo išbandyti šią versiją aš šįkart negavau – bent jau neradau per kur galima prisikasti iki tų aplikacijų. Windows Live sąsajoje, ypač lietuviškoje versijoje, ir velnias kojas išsinarins – pastovūs, nesuprantami peradresavimai (redirect’ai) jungiantis su Live ID (galiausiai ne visada ir prijungia). Taip pat vertimas vietomis arba neaiškus, arba šiaip netelpantis (dėl ilgesnių žodžių) į nustatys rėmus – dėl ko susidaro bardako, chaoso įspūdis. Žodžiu yra dar ką tobulinti, bet čia tik šiaip nukrypimas ir akmuo į Windows Live sąsajos daržą. ;)

Kitaip tariant, gyvai pačiupinėti Office Web Applications nepavyko, tačiau šiaip ne taip atradau prezentacinį puslapį, kurį pažiūrėjus, šioks toks įspūdis susidaro. Paveiksliukuose atrodo gerai, jei ir funkcionalumas bus analogiškas įprastam (offline) Office programoms – nėra kuo daugiau ir norėt. Rimtas atsakas Google Docs – Microsoft’ui nebuvo ir kur trauktis, dėl ko visas tas gėris bus nemokamas. Aišku, Microsoft’as nebūtų Microsoft’as – tam tikros komercinės versijos bus mokamos. Tačiau komercinės versijas pardavinėja ir Google, ir Zoho, tad Microsoft’as šitoje vietoje ypatingai nenusikalsto.

Šiaip ar taip įprasto Office’o pardavimai turėtų kažkiek kristi, o jis kainoja tikrai nemažus pinigus („Home and Students“ versija – pigesnė), gal net Windows’ai pigiau kainuoja. Žinoma Microsoft’o pasitikėjimas ir populiarumas prieš visokius Google’us šiuo atveju kils, juolab, kad posizijų iki galo Microsoft ir nebuvo praradęs – net ir dabar toli gražu ne visos sekretorės žino apie Google Docs galimybes, nekalbant apie tokias tarnybas kaip Zoho. Kitaip tariant, šis žingsnis dar kartą įrodo, kad Microsoft politika pasikeitė – kad jie žiūri į vartotojus ir į ateitį, o ne vien, kad sugraibyti kuo daugiau pinigų tučtuojau.

Excel Online

Google Docs naudojau nebent tik tam, kad dokumentai būtų sinchronizuoti ir prieinami iš bet kur. Su docx, xlsx failais dirbti buvo išvis nepatogu – kiekvieną tokį failą Google turėjo konvertuoti, kas užtrukdavo ir aplamai ne visada suveikdavo. Su Office Web Applications tokie nepatogumai dingtų, ir namie, gal net neinstaliuočiau įprasto Office’o. Esu nebe studentas – tai naminiais-asmeniniais tikslais retai ir prireikia Office programų.

Vienas svarbiausių Office Web Applications funkcionalumų yra tas, kad bus išnaudojamas SkyDrive – kas pagal nutylėjimą yra 25Gb vietos (beje yra galimybė prijungti tokį diską, kaip tinklo diską – network drive). Dabar galėsit ne tik saugoti dokumentus internete, bet ir iškart juos peržiūrėti, redaguoti. Power Point pristatymams nereikės nešioti visokiu flash’iukų ar specialiai pristatymams skirtų nešiojamųjų kompiuterių – užteks prisijungti prie SkyDrive iš bet kokio kompiuterio, ir paleisti pristatymą iš ten. Buvo alternatyvų ir iki šiol, tačiau mažai kas nesutiks, kad pagrinde pristatymai nuo neatmenamų laikų daromos būtent su Power Point.

Kitaip tariant – viskas tai yra dar vienas žingsnis online operacinės sistemos link, apie kurią kalbėti Microsoft tiesiogiai dar neskuba, tačiau tarnybų tam prikūrė jau nemažai.

Kas dėl techninės realizacijos, kaip tai viskas veiks – kiek supratau, tai Office Web Applications kažkiek priklausys nuo Silverlight – ar tai tam tikros funkcijos, ar tai visa sąsaja pilnai (teksto redagavimas, skaidres ir panašiai) sukurtos būtent Silverlight pagrindu. Kol kas tik rašoma, kad Silverlight padarys darbą su Office Web Applications patogesniu ir lankstesniu.

Excel Online in Firefox

Dar vienas įdomus, vis dar neįprastas Microsoft’ui dalykas – visas tas gėris pilnai veiks ne tik Internet Explorer naršyklėje (žr. paveiksliuką). Laukiu nesulaukiu, nes pakankamai jau su tuo prisikankinau ir visada svajojau pamatyti bent vieną MS web-produktą, kuris tobulai veiks ne vien Internet Explorer’yje. Ir iki galo vis vien nepatikėsiu, kad taip bus, kol pats nepamatysiu ir neįsitikinsiu. ;)


, , , , , , , , , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 2)

4 Comments

Leave a comment


− šeši = 2

Paieška

Archyvas

  • 2011 (7)
  • 2010 (40)
  • 2009 (97)