Filmų RSS RSS

Laukiamiausi 2009-ų metų pabaigos fantastiniai filmai

- Rgs. 13, 2009, Filed under: kinas
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

Laukiamiausi 2009-ų metų pabaigos fantastiniai (ar „prie-fantastiniai“) filmai. Kai kurie užsienyje jau rodomi ir galima jau pasiskaityti atsiliepimus, bet pažiūrėti bus verta ir patiems, o kai kurie vis dar visur laukiami. (Tvarka turėtų gautis daugmaž chronologinė pagal filmų išleidimą.)

Pradedam…

*********************************

9 (Devintasis) (premjera Lietuvoje – 10.2009.10.02)

Žanras: animacinis, fantastinis ir dar pridėčiau dabar madingą – post-apokalipsinis.

Jau gan seniai pirmą kartą išgirdau apie šį filmą ir jis mane iškart sudomino. Vėliau ilgą laiką nieko nebegirdėjau, kol prieš porą savaičių kino teatre nepamačiau įspūdingo trailerio.

Šis animacinis filmas remtas trumpametražiu filmu tuo pačiu pavadinimu – „9“, kuris, kiek teko girdėti, labai sudomino mūsų kraštuose neblogai žinomą rusų „suholivudiškėjusi“ režisierių bei prodiuserį – Timurą Bekhambetovą („Ночной дозор“, „Ирония Судьбы 2“, „The Wanted“). Tiesa tikėjausi, kad Timuras prisidės daugiau prie šio filmo, bet dabar jis figūruoja tik kaip prodiuseris, ir panašu, kad jo vardas prie filmo lipdomas tik kaip brand’as. Panašiai kaip Peter Jackson 9-jame rajone, arba Steven Spielberg Transformeriuose – kur tiesioginio indėlio ir būdingų jiems bruožų filmuose vis vien nesimato.

*********************************

The Gamer (premjera Lietuvoje – 2009.10.23)

Žanras: fantastinis veiksmo.

Filmas apie kažkokius tai kompiuterinius žaidimus, kurie yra paremti realybe – viename gale realus žmogus, kitame gale kažkieno tai kompiuterinis valdomas personažas („simsas“). IMDb jau truputi nuvertintas, bet visiems nors kažkiek geimeriams pažiūrėti šiaip ar taip teks. Kažin kiek kartų filmo bėgyje norėsis ištarti – „iddqd“, „iddqd“. ;)) Kita vertus jei mus pačius užpuls kokių nors night-elfų, dwarfų pulkai, ar dar blogiau mutantai iš fallout’ų – nepatenkintų savo vieta visuomenėje, tai bus nekas.  Na, bet tikėkimės filmas nėra iki tiek absurdiškas.

Tiesa, pagrindiniame vaidmenyje – gerai žinomas Leonidas (Gerard Butler).

Traileris (embedding disabled by request).

*********************************

Surrogates(premjera JAV 2009.09.25)

Žanras: fantastinis veiksmo.

Dar vienas filmas apie žmoniją ir robotus, pretenduojantis į mano taip mėgstamas egzistencijos teorijas. Kitaip tariant, tikiuosi, kad filmas nebus vien tik veiksmo, bet bus ir kokia nors įdomi mintis. Preliminariai filmas man asocijojasi su Blade Runner, I, Robot (dėl „protingų“ robotų) ir The Island (dėl klonų ir surogatų).

Filme vaidina amžinai jaunas, amžinai girtas Bruce Leewillisas, tačiau kas dėl režisieriaus (Jonathan Mostow), tai nieko gero negaliu apie jį pasakyti, jo sąskaitoje – tik Terminator 3 ir filmas, skirtas Techaso fermeriams, apie narsius amerikosus-patriotus U-571. (Nu gerai, podlodkė buvo vokiška, jei gerai pamenu, bet argi fermeriai tai supras? Pažiūrės ir bus pakylėti savo patriotiškumu.)

*********************************

The Time Traveler’s Wife (premjera JAV buvo 2009.08.14)

Žanras: fantastinė melodrama (gan keistas ir nelabai įprastas junginys).

Jau šiek tiek irgi nuvertintas, tikėjausi daugiau iš šio filmo. Filmas tikriausiai skirtas moteriškai auditorijai – daug lialia-topolia, KML ir panašiai. Tačiau mane labiau domina ne tie chuchry-muchry, o kelionės laiku – taip! Kelionės laiku – man tai yra amžina tema (ir amžina vertybė). Vien už tai duosiu 2 papildomus balus bet kokiam filmui. ;)) Preliminariai lyginčiau su Butterfly Effect, kuriame beje irgi buvo pakankamai tu meilės istorijų, kurios filmo negadino.

Traileris (embedding disabled by request).

*********************************

2012 (premjera JAV 2009.11.13)

Žanras: fantastinis, katastrofa (tikėtina, kad dviejų dalių).

Mane dažniausiai purto išgirdus apie filmus, kurių žanras įsipaišo į „katastrofa“, „globalūs kataklizmai“, „pasaulio gelbėjimas“ – nieko naujo ten nebeparodo, tik šustrus efektus ir kad reikia gerbti savo Žemę, nes kitaip bus kaip filme. Apibūdinti trumpai būtų galima taip – eilinis pompastiškas filmas su milžinišku biudžetu (krentantys namai, sugriauti miestai, sprogimai, cunamiai), apie paprastus amerikiečius-patriotus (tikėtina, kad ir apie rusus su „ušankėm“ ant galvos), kurie gelbėja pasaulį.

Vis gi šitą filmą aš tikriausiai nelabai lauksiu. Ypač jei dar ir antros dalies reiks laukt. ;)

*********************************

Artėjam prie įdomiausios dalies..

The Road (premjera JAV 2009.11.25)

Žanras: fantastinis trileris ir dar kartą madingas žodis – post-apokaliptinis.

Susidomėjimas šiuo filmu yra nesavitas – t.y. aš ne pats radau apie jį, o pasidaviau šiokiai tokiai lengvai propagandai, tačiau filmas tikrai žada būti vertas dėmesio. Gal ir ne veiksmo, gal ir ne visai pramoginis, bet gilus ir apie išgyvenimą post-apokalipsiniame pasaulyje – dar kartą „Preveddd Fallouddd!!“ Filmas remtas Cormac McCarthy knyga tuo pačiu pavadinimu, kuri taip pat sulaukė labai didelio populiarumo, prie progos irgi reikės paskaityti.

Žodžiu pasitikėsiu tai propagandai ir intensyviai lauksiu.

*********************************

Ir ant galo pats laukiamiausias šių metų filmas:

Avatar (premjera JAV 2009.12.18)

Žanras: fantastinis veiksmo.

Turėtų būti įspūdingas kaip pats savaime, taip ir savo technologijomis – James Cameron, kurio ir apibūdinti ypatingai nereikia, žada revoliucinius 3D patyrimus (apie tai jau rašiau anksčiau). Iš pradžių buvau šiek tiek nuliūdęs, kad šiame filme bus ne daug veiksmo, ir filmas bus labiau kaip koks Soliaris su tiesiog gražiais vaizdais iš kosmoso. Tačiau paskutinis traileris tokias mintis išsklaidė. Daugiau nieko nesakysiu – užtenka pažiūrėti trailerį, kuris iš vis yra nerealus, bent jau vaizdų kokybe. Žiūrėti būtinai pilnu ekranu (fullscreen).


, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

9 Comments

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Net seile varva ziurint treilerius :G

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Nu jo, bet nebeilgai liko varvint tas seiles – viskas jau tuoj tuoj bus. ;)

 • Vitalijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Ot kas kas, bet fantastiniai filmai yra nieko gero :) Na aišku butterfly effect arba tas pats green mile irgi yra fantastiniai kažkiek, bet ten ta fantastika kitokia. Jau kur bėgioja žali ateiviai kažkokie tai tikrai nieko gero :)

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Vitalijau, kiekvienam savo ;)

 • Vitalijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Matyt :) bet vien efektais sotus nebusi :)

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Dėl efektų – tai zagnul truputi. ;)
  Tame ir esmė, kad fantastiniuose (ne kalbu apie kokius nors Transvististorius) dažniausiai būna įdomių idėjų, minčių – apie kurias ne kartą jau čia rašiau ar šiaip minėjau. Efektai – tai tik graži „obiortkė“. ;)

  Aplamai, man patinkančius fantastinius filmus suskirstyčiau į dvi dalis – tie su įdomiomis idėjomis ir filmai-epopėjos. Kaip pavyzdžiui Žvaigždžių Karai arba tie patys Žiedų Valdovai, kur iš pirmo įspūdžio gal ir yra vien efektai – tačiau ten yra ir atmosfera, visas atskiras pasaulis/visata, savos rasės, savi dievai ir visokiausi kiti abrikosai. Kad kažką panašaus sugalvoti ir sudėlioti į vieną logišką visumą reikia nemažai žolės apšikti surukyti.

  Kitaip tariant tokiuose filmuose galima „pagyventi kitame pasaulyje“, ar kažkas tokio. ;)

 • Eugenijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Vitalijus, o prie ko cia efektai?:) Ne jau tik fantastiniuose filmuose efektai yra?

 • Vitalijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Gal ir ne, bet man per efektus nesigauna pagauti minties (matyt nemoku). Ir šiaip visokie filmai apie tolimą ateitį, „kosmosą“ ir kitokie fantastiniai (na kosmosas gal nėra jau visiškai fantastika) man asmeniškai nepatinka. Bet nevermind, čia juk tik mano nuomonė :)

 • k
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  geras blogas :) geri filmu aprashymai ;)

Leave a comment


9 − šeši =

Paieška

Archyvas

 • 2011 (7)
 • 2010 (40)
 • 2009 (97)