Filmų RSS RSS

Linksmoji fšizika – Dot Physics

- Rgp. 07, 2009, Filed under: juokinga ir įdomu
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +2 (balsų: 2)

Linksmoji fšizikaKažkaip po vienų iš ginčų ar Koby Bryant’as moka skraidyt ar visgi „gimęs šliaužti niekada neskraidys“ (M. Gorkis), ieškodamas papildomų faktų ir argumentų „už“ ir „prieš“ – aptikau tokį vieno, kaip ir visi tikri fizikai entuziastai :D, pakvakusio fiziko tinklaraštį (angl.) Šis tinklaraštis savo idėja yra artimas Mythbusteriams – jame griaunami įvairūs mitai, arba įrodoma, kad  jie yra galimi. Mythbusterius paminėjau ne šiaip sau, mat jie dažnai įkvepia to tinklaraščio autorių naujiems įrašams. Keletą kartų autorius net šiek tiek bandė parodyti  Mitų griovė jų nusigrybavimus (už kuriuos jis juos dar labiau myli), ir kiek žinau, jam net pavyko atkreipti jų dėmesį. Tinklaraštis tikrai smagus, nors jame pateikiami faktai pagrįsti krūvom neaiškių ir ilgų formulių, bet vien už pastangas ir tokį entuziastingą nuoseklumą atsiranda pagarba tinklaraščio autoriui.

Et, kažkaip jau į reklamą šis įrašas pasidarė panašus. Nors reklamuoti tikrai nieko nenorėjau, ir nieko bendro su Dot Physics tinklaraščiu ar jo autoriumi aš neturiu. Geriau papasakosiu kuo tas tinklaraštis gali būti įdomus ir aktualus eiliniam internautui. ;)

Kas man, kaip internautui, taip patiko šiame tinklaraštyje? Patiko jis tuo, kad jame nagrinėjami visokie ginčytini filmukai, pasirodantys internete. Visi tie kasdien mums matomi filmukai, po kurių lieka neaišku – tiesa/netiesa, fotoshopas/nefotoshopas. Kaip pavyzdžiui, minėti Koby Bryant’o skrydžiai – kuriuos minėto tinklaraščio autorius nuodugniai išnagrinėjo. Vienu atveju autorius įrodė, kad toks šuolis yra galimas, bet judanti mašina galėjo būti įdėta ir montažo pagalba. Kitu atveju viskas irgi gali būti – arba labai įmanoma, arba labai gerai sumontuota (kas tikrai gali būti nelengva, jei įvertinti tiek daug smulkmenų).

Taip pat galima rasti analizę ir neseniai pasirodžiusio šuolio judančiame autobuse. Arba prieš kelias dienas Darius paskelbė filmuką apie neįtiketiną šuolį į baseiną su klausimu – tikra ar ne. Ir ką gi – po kelių dienų vos tik praūžė diskusijos – mūsų mylimas fšizikas jau padarė šio šuolio analizę, su krūva formulių ir kitokiais faktais. Ypatingai nespoilerinsiu, bet anas fšizikas šio filmuko vienareikšmiškai nepaneigė, kaip kai kurie.

Negi neaktualu? Domėkitės, švieskitės ir neneikit viską iš eilės nepritaikius bent vienos formulės. ;)


, , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +2 (balsų: 2)

Leave a comment


vienas + 4 =

Paieška

Archyvas

  • 2011 (7)
  • 2010 (40)
  • 2009 (97)