Filmų RSS RSS

WordPress tinklaraščio domeno keitimas

- Rgp. 05, 2009, Filed under: programavimas, tinklaraščiai
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +2 (balsų: 2)

WordpressPradžiai trumpai: pakeičiau tinklaraščio domeną iš http://callia.user.lt į http://www.callia.lt. Perkėlimo darbai praėjo lygtais sklandžiai, automatinis peradresavimas lygtais irgi veikia normaliai. Jei pastebėsit kokias nors bėdas – būtų malonu, jei praneštumėte. Toliau aprašysiu smulkiau kaip vyko perkėlimo darbai ir kokie su tuo susiję klausimai man rūpėjo.

Seniai planavau, dabar pagaliau prisiruošiau ir pakeičiau tinklaraščio domeną bei virtualius namus (hostingą). Pakeičiau pagrinde dėl to, kad vietinio hostingo (kurį teikė mano interneto tiekėjas) sąlygos pasidarė šiek tiek ankštokos. Pats hostingas veikė kaip lyg ir be ypatingų problemų – patikimumo/kokybės atžvilgiu visko užtekdavo, tačiau ~100Mb vietos po kiek laiko pradėjo trukti net ir kelioms nuotraukoms įkrauti. Ant galo net ir atnaujinti WordPressą ar jo įskiepius nebesigaudavo, nes trukdavo vietos. Na ir šiaip asmeninio, prie nieko nepririšto domeno, jau gan senokai reikėjo.

Nutarta – padaryta. Nors ir tenka dirbti šitoje srityje, bet anksčiau asmeniniais reikalais neteko susidurti su domenų/hostingų įsigijimų (vis kažkaip kitokių išteklių turėdavau). Todėl buvau net šiek tiek maloniai nustebintas – kaip viskas greitai ir sklandžiai tai dabar daroma. Jokio popierizmo, jokių ilgų aiškinimosi – viskas elektroninių būdų ir kelių minučių bėgyje.

Tai gi, vietą perkėlimui buvo paruošta, reikėjo pereiti prie pačių perkėlimo darbų. Pats failų perkėlimas  iš vieno FTP į kitą FTP, bei duombazės atsarginės kopijos darymas ir perkėlimas į kitą serverį – kaip ir buvo tikėtasi, jokių problemų nesukėlė. Viskas tai jau daryta n kartų. Jei kam kils klausimų kaip tai daroma – galėsiu ir detaliau aprašyti.

Liko kiti svarbūs klausimai ir pakeitimai:

 • Pakeisti nuorodą į RSS srautą FeedBurner tarnyboje – darbas nesunkus, kaip ir „как два бита переслать“.
 • Pakeisti/persiregistruoti kitose tarnybose (pvz. blogeriai.net, blogologas.lt, blogis.lt ir panašiai):
   su atsinaujintais blogeriai.net viskas gan paprasta, nors ir teko trinti anksčiau užregistruotą tinklaraštį ir registruotis per naują;
   blogologas.lt ir blogis.lt tokiems atnaujinimams išvis nelabai pritaikyti, kad net nutariau į juos pažiūrėti pro pirštus ir palikti automatinio peradresavimo valiai.
 • Vienas svarbiausių dalykų – SEO klausimai. T.y. kas liečiasi santykių su Google’ais ir kitais Bing’ais. Apie tai parašysiu šiek tiek detaliau.

Puiku, jei senas adresas lieka jums prieinamas, ir dar puikiau, jei jis bus prieinamas dar neribotą laiko tarpą. Kam to reikia?  Tam, kad tinklaraščio lankytojai ir įvairios tarnybos (tame tarpe ir Google’as) spėtų persiorientuoti ir prisipratinti prie naujojo tinklaraščio adreso.

Kas dėl RSS srautų (jūk dažniausiai tinklaraščiai yra žinomi ne savo tiesioginiu adresu, o būtent RSS srautu), tai naudojant FeedBurner’į (arba panašią tarnybą) bent jau vienas galvos skausmas atkrenta. Jums nereikės reklamuoti naujojo RSS srauto adreso ir šimta kartų kiekvienam priminėt apie adreso pakeitimus, nes FeedBurner suteikia kiekvienam RSS srautui savo unikalų adresą – prie kurio ir yra jungiami skaitytojai. Dažniausiai, kas liečiasi pastoviųjų lankytojų/skaitytojų, tuo net gali ir užtekti – visi tie pastovieji ir liks toje pačioje vietoje.

Dėl pačio tinklaraščio adreso, tai artimiausiems draugams galima tiesiog pasakyti – „Ты туда не хады, ты сюда хады“, ir visi draugai atnaujina savo bookmarkus, ir visi laimingi. Tačiau lieka Google’as su visa kruva indeksuotų įrašų, kuri nukreipti senuoju adresu; taip pat visame plačiame internete lieka ir kruva atsitiktinių senų nuorodų, kurias buvot palikę jūs patys ar kas nors kitas, ir panašiai.

Tam tikslui senuoju adresu reikia įdėti automatinį peradresavimą (redirect) į naują tinklaraščio adresą. Tam ir reikia, kad senas adresas būtų prieinamas jums, o ne kam nors kitam, kad galėtumėte tai padaryti. Šiuo atveju kalba eina apie 301 redirect’ą (Permanent redirect). Tokius redirektus Google’as pats automatiškai įvertina ir perindeksuoja rezultatus imant naują adresą. Tokiu būdu yra išvengiamas rezultatų dubliavimas, kuris Google’ui gan stipriai nepatinka, ir dėl ko paieškos reitingai gali gan stipriai nukristi.

Iš pradžių 301 peradresavimui radau gan neblogą WordPress įskiepį – Redirection. Šis įskiepis gan patogiai ir lanksčiai konfigūruojasi. Iš esmės man jo pilnai užteko, viskas veikė sklandžiai. Tačiau trukumas čia lieka tas, kad senoju adresu turi likti ir pats tinklaraštis, arba bent jau tuščias WordPress’as su įjungtu Redirection įskiepiu. Pagalvojau, kad galėtų būti ir paprastesniu būdu. Ilgai neieškant radau paprasčiausią būdą, su paprasčiausiu .htaccess failu:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://www.callia.lt/$1 [R=301,L]
</IfModule>

Peradresavimai veikia puikiai, o kaip į tai sureaguos Google’as – reikės pastebėti. Tačiau, manau, kad turėtų sureaguoti teisingai.

Kaip ten bebūtų, tokiais peradresavimais labai pasitikėti nereikėtų, nes gal vis gi kažkada nebeteksite priėjimo prie senojo domeno. Todėl reikia stengtis ir padaryti taip, kad lankytojai ir įvairiausios tarnybos kuo greičiau persiorientuotų prie naujojo tinklaraščio adreso. Pavyzdžiui, vienas iš tokių dalykų, kurį iš pirmo karto galima pamiršti ir praleisti – yra nuorodos tinklaraščio įrašuose į resursus iš pačio tinklaraščio (nuorodos į ankstesnius įrašus, nuorodos į paveiksliukus, kitus failus ir panašiai). Kol senuoju adresu yra peradresavimas į naują – tol jokių problemų galite ir nepastebėti, priešingu atveju – galite su pastarosiomis susidurti.

Būtų galima pereiti per visus savo tinklaraščio įrašus ir pakeisti visas senas nuorodas naujomis. Tačiau net ir tam reikalui yra sukurtas puikiai veikiantis įskiepis – Search and Replace. Su šiuo įskiepio pagalba nesunkiai, per kelias sekundes, pakeičiau visas senas nuorodas naujomis. Žinoma, šį įskiepį galima pritaikyti ir kitais atvejais. Tereikia žinoti, kad toks yra.

Štai lyg ir susidorojau su perkėlimo problemomis. Liko pastebėti kelias dienas ar tikrai viskas veikia taip kaip norėtųsi, ir ar tikrai matomas naujas tinklaraščio adresas, kur to reikia.

Vienintelis dalykas, kurio nepavyko perkelti (forumuose rašoma, kad aplamai neįmanoma) – tai WordPress.com Stats sukauptos statistikos. Tai nėra labai didelė netektis, ypač kai yra Google Analytics, tačiau retkarčiais pažiūrėdavau šią statistiką – lengvai ir patogiai prieinama, o taip pat ir greitai atsinaujina (pavyzdžiui, lyginant su Google Analytics). Kita vertus, ne tiek ilgai dar „tinklaraščiauju“, kad ten būtų sukaupta labai daug naudingos statistikos – bet kaip ten bebūtų, ten yra pradžia, į kurią ateityje gal būtų įdomu pasižiūrėti.


, , , , , , , , , , , ,
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: +2 (balsų: 2)

4 Comments

 • Vitalijus
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Ir kiek domenas kainuoja ? :)

 • Aleksanderis
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  25Lt per metus (+ atrodo PVM), t.y. vos ne už dyką šiais laikais gali gauti. ;)

 • westas
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Bendram isprusimui butu idomu suprasti kurioje svetaineje koreguojamas .htaccess failas, senoje ar naujoje? Jeigu senoje, tai ji turetu butu veiksni kazkuri laika…
  Dekoju

  • Aleksanderis
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

   Taip, .htaccess reikia redaguoti senu adresu. Straipsnyje buvo paminėta, kad senas adresas turėtų būt prieinamas, jei nori, kad adresas būtų normaliai perindeksuotas. :)
   Kito būdo nelabai ir įsivaizduoju, nes tai ir fiziškai nelabai įmanoma, neturint seno adreso. Juk čia perkėlimas iš vieno adreso į kitą, o ne tiesiog naujo adreso sukūrimas. ;)

Leave a comment


− 4 = penki

Paieška

Archyvas

 • 2011 (7)
 • 2010 (40)
 • 2009 (97)