Filmų RSS RSS

Hello, world arba kaip vsio начаналось

- Bir. 05, 2009, Filed under: kita
VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

Gulėjau rytoj apie 28-tą valandą pietų, ir pagalvojau, kad galvoti yra smagu – nu, tai paėmiau ir dar kartą pagalvojau. O pagalvojau, kad pagaliau pribrendo laikas pasirūpinti savuoju „gyvu žurnalu“, tinklarasčiu arba tiesiog liaudiškai-internetiškai – BLOG’u.

Kaip aš ėjau prie šito? Šiaip tai daugmaž visada turėjau norą dalintis savo mintimis su plačiuoju internetu. Tai IRC/ICQ visokie buvo ir ten išsiliedavai, tai kokiam forume savo trigrašį įpaišydavau, tai dar kur nors – bet viskas tai buvo gilioje jaunystėje ir to ne visada užtekdavo, nesijausdavai kažkokiu tai konkrečiu vienetu.

Kažkada seniau aš irgi buvau pasikūręs savo šiokį tokį internetinį projektuką. Buvo tai apie 2003 metų pabaigoje (kaip pagalvoji, tai nei seniai, nei neseniai, bet kaip ten bebūtų visgi virš 5 metų praėjo). Gyveno tas projektas apie metus aktyviuoju gyvenimu, ir paskui, kai galutinai aptingau ir baigėsi entuziazmas, tai dar kokius 1-2 metus šiaip voliojosi, niekam nereikalingas ir užmirštas.

Atrodė tas reikalas taip:
Senasis tinklapis

Tais metas pasaulinė BLOG’osfera, jei gerai pamenu, tik pradėjo vystytis, o Lietuvoje tai ir aplamai nelabai pamenu, kad kažkas jau pasivadintų tuo egzotišku pavadinimu – weBLOG’as. Tada niekas nesuprasdavo kas tai per abrikosai tie BLOG’ai ir su kokiu padažu jie valgomi, visi turėjo savo tiuninguotus, animuotus „houmpeidžus“ ir buvo laimingi. Na, šiaip tuo metu gal jau ir toliau internetinė bendruomenė buvo pažengusį, visgi nebe akmens amžius jau buvo – bet vienas kitas šustrai-kietas animuotas gif’o-flash’inis mygtukas vis gi pasitaikydavo.

Mano projektas irgi buvo baisiai afigienas ar tai „houmpeidžas“, ar tai kažkas plačiau, dėl ko aš jį užvadinau gudriau – „autorinis projektas“ (tą irgi sugalvojau, kai gulėjau ir patiko galvoti). O darbo principas šio veikalo buvo suplanuotas taip, kad jis apimdavo ir „houmpeidžą“ su visokiom autoriaus biografijom ir kitokiais fotoalbumais, ir dar jame buvo kažkas panašaus į „naujienraštį“. Tokie „naujienraščiai“ tuo metu buvo gan populiarūs kaimyniniame ru-net’e, dėl ko aš turėjau tokią viltį, kad pavyks tokią nišą ir Lietuvoje prastumt. Aišku tai buvo tik sportinis entuziazmas, nieko daugiau.

Kad būtų aiškiau ką turiu omeny – tai „naujienraščiu“ vadinu kažką panašaus į tuo metu populiarų www.nnm.ru (dabar šiek tiek pasikeitęs šio tinklapio principas), gan neblogai žinomą www.fishki.net, arba dabar populiarų lietuvišką www.cha.lt. Visokie delfi.lt, alfa.lt – tai jau kitas reikalas, labiau oficialūs žinių portalai. Šitie dalykai gali būti apriboti ir gan siaura tematika, o gali apimti ir „понемножку about viską„. Iš esmes principas artimas dabartiniams BLOG’ams, tik valdymo ir organizavimo tvarka gal kiek kitokia. Taip pat tokį „raštį“ gan sudėtinga rašyti individualiai, nes jis turi būti remtas bendruomenės veikla – dėl ko iš esmės ir baigėsi mano individualus entuziazmas. Tikriausiai pasirinkau netinkamą formatą asmeninei saviraiškai, tačiau noras reikštis išliko. Todėl ir gimė šis blogas.

Tiesa, kalbant apie bloginimą,  kol kas dar nesu afigienai pažengęs blogeris: visokie tagginimai, kategorizavimai, paieškai optimi pritaikyti (SEO optimized) blogai, twitteriai, technoračiai ir kitokie panašūs pribumbasai – man dar šiokia tokia naujiena, bent jau iš blogerio pusės.

Ką rašysiu šitame sukurtame bloge? Kaip jau ir minėjau, pagrinde rašysiu griežtai apie  „понемножку about viską“ („po truputi apie viską“). Numatomos blog’o temos yra:

  • IT ir kompiuterija (nuo hardware’o iki software’o): dirbu ir gyvenu aplink IT sektorių, todėl man tai yra visada aktualų;
  • filmai, kino industrija: esu gan griežtų pažiūrų kinomanas (nors toli gražu ir ne snobas), bet kaip man neįtiksi, tačiau jei kritikuoju – tai bandau išlikti objektyvus;
  • sportas (pagrinde krepšinis, futbolas): Europos/Pasaulio/Olimpiados čempionatai, Eurolyga, Žalgiris, Lietuvos Rytas – visada mane dominančios temos;
  • kompiuteriniai žaidimai: laisvalaikiu mėgstų pažaisti kontuperinius žaidimus, taip pat teko šiek tiek „pagyventi“ ir Lineage 2, World of Warcraft pasaulyse;
  • programavimas (Microsoft .NET Framework, Microsoft SharePoint, Silverlight, AJAX, PHP ir kitos web-technologijos): Microsoft .NET pagrįstos technologijos yra mano darbas, o su PHP laisvalaikiu draugavau nuo seno. PHP žinios man jau padėjo kuriant šį blogą (tiksliau jį „tiungingojant“), ir tikiu – dar padės ateityje. Turiu „Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS): .NET Framework 3.5, ASP.NET Applicationsir „Microsoft Certified Profesional Developer (MCPD): ASP.NET Developer 3.5“ sertifikatus, kada nors žadu laikytis ir daugiau;
  • kiti smagūs dalykai ir pramogos: viskuo ką rasiu žiauriai įdomaus ir visokiais kitokiais smagiais abrikosais – visada bus malonu pasidalinsiu su Jumis.

Toks vat pirmas įžanginis įrašas ir trumpas  istorinis ekskursas į praeitį.


VN:F [1.9.22_1171]
 
Įvertinimas: 0 (balsų: 0)

5 Comments

Leave a comment


devyni − 4 =

Paieška

Archyvas

  • 2011 (7)
  • 2010 (40)
  • 2009 (97)